Երկուշաբթի, 6 Հոկտեմբերի 2014
ՓՄՁ շահերը ներկայացնող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ քննարկումների արդյունքում շրջանառության հարկ վճարողների շրջանում պարտադիր փաստաթղթավորման պահանջի ներդրմամբ ի հայտ են եկել մի շարք տեխնիկական խնդիրներ, որոնք հիմնականում պայմանավորված... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Նիլս Մուիժնիկսին: Վարչապետը բարձր է գնահատել պարոն Մուիժնիկսի ներդրումը մարդու իրավունքների պաշտպանության ամրապնդման գործում և վերահաստատել ՀՀ կառավարության՝ արդյունավետ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արմեն Հայրապետյանն ազատվել է ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։ Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Արմեն Հայրապետյանը նշանակվել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Աբրամ Բախչագուլյանն ազատվել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Վարչապետը մասնակցել է Ճարտարապետների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության նիստերի դահլիճում մասնակցել է Ճարտարապետների միջազգային օրվա կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը: ՀՀ կառավարության և անձամբ իր անունից ջերմորեն շնորհավորելով միջոցառմանը ներկա ճարտարապետներին՝ տոնական օրվա... մանրամասն »

Понедельник, 6 Октябрь 2014
В результате обсуждений с представителями общественных организаций, представляющих интересы МСП, с внедрением требования обязательного документирования у плательщиков налога с оборота выявился ряд технических проблем, которые в основном обусловлены законодательным... подробности »
Премьер-министр принял Комиссара СЕ по правам человека
Премьер-министр Овик Абраамян принял Комиссара Совета Европы по правам человека Нильса Муйжниекса. Премьер-министр высоко оценил вклад господина Муйжниекса в дело укрепления прав человека и подтвердил готовность Правительства РА продолжить результативное... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Армен Айрапетян освобожден от должности заместителя Министра диаспоры РА согласно его заявлению. Другим решением Премьер-министра Армен Айрапетян назначен начальником Государственной службы... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Абрам Бахчагулян освобожден от должности начальника Государственной службы безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства РА согласно его заявлению.
Премьер-министр Овик Абраамян в зале заседаний Правительства принял участие в мероприятии, организованном по случаю Международного дня архитеркторов. От имени Правительства РА и от себя лично горячо поздравляя присутствующих на мероприятии архитекторов с... подробности »