Ուրբաթ, 15 Հուլիսի 2016
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այց է կատարել Վայոց ձորի մարզ: Կառավարության ղեկավարն այցելել է Եղեգնաձորի «Գոլդեն Գոուդ» պանրի գործարան, որտեղ վարչապետին են ներկայացրել գործարանի արտադրական հզորություններն ու առաջիկա ծրագրերը: Տեղեկացվել է, որ 2009... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետ Մանուել Վալսին
«Խորապես ցնցված եմ՝ ստանալով երեկ երեկոյան Նիսում կատարված զարհուրելի հարձակման մասին գույժը: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ֆրանսիայի կառավարության անդամներին և Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է ՀՊՏՀ խորհրդի նիստին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ այսօր կայացել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) խորհդի նիստը: Օրակարգային առաջին հարցով խորհուրդը քննարկել և հաստատել է ՀՊՏՀ 2016-2020թթ. զարգացման ռազմավարական ծրագիրը: Անդրադառնալով ՀՊՏՀ 2016-2020թթ.... մանրամասն »

Пятница, 15 Июль 2016
Премьер-министр Овик Абраамян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Французской Республики Мануэлю Вальсу
«Глубоко потрясен известием о совершенном вчера вечером в Ницце страшном нападении. От имени Правительства Республики Армения и от себя лично выражаю искренние соболезнования Вам, членам Правительства Франции и дружественному народу Франции в связи с этим... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян принял участие в заседании Совета ГЭУА
Под председательством Премьер-министра РА Овика Абраамяна сегодня состоялось заседание Совета Государственного экономического университета Армении (ГЭУА). В рамах первого вопроса повестки дня Совет обсудил и утвердил Стратегическую программу развития ГЭУА на 2016-2020... подробности »