Ուրբաթ, 3 Փետրվարի 2017
Ներկայացվել է Գյումրիի Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագիրը. Այն կբերի տնտեսական էֆեկտ և կստեղծի նոր աշխատատեղեր. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային այց է կատարել Գյումրի: Կառավարության ղեկավարը նախ եղել է Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանում, շրջայցի ընթացքում ծանոթացել ենթակառուցվածքային պայմաններին և առաջիկա ներդրումային ծրագրերին: Օդանավակայանի կառավարիչ... մանրամասն »
Վարչապետը և ԵՄ պաշտոնյան քննարկել են համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստիան Դանիելսոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարության ղեկավարը, ողջունելով հյուրերին, նշել է, որ Հայաստանի եվրոպական... մանրամասն »

Пятница, 3 Февраль 2017
Премьер-министр РА: Представлена программа развития исторического центра Гюмри – Кумайри, она даст экономический эффект и создаст новые рабочие места
Премьер-министр Карен Карапетян с рабочим визитом посетил Гюмри. Глава Правительства сначала побывал в гюмрийском аэропорту «Ширак», ознакомился с инфраструктурными условиями и предстоящими инвестиционными программами. Управляющая аэропортом компания... подробности »
Премьер-министр и чиновник ЕС обсудили перспективы развития сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с генеральным директором Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров по расширению Кристианом Даниельсоном. Приветствуя гостей, Глава Правительства отметил, что европейская повестка дня... подробности »