1985 թ., սեպտեմբերի 02, ՀՀ` ք. Երևան
2002-2007 թթ.- Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Կառավարում ֆակուլտետ, մենեջերի դիպլոմավորված մասնագետի որակավորում (գերազանցության դիպլոմ)
2019-2020 թթ. – Հայաստանի պետական համալսարան, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի և Մեծ Բրիտանիայի բաց համալսարանի «TEMPUS» եվրոպական համատեղ ծրագրի շրջանակում հիբրիդային ուսուցման Մարդկային ռեսուրսների կառավարում մեկամյա դասընթաց (գերազանցության դիպլոմ)
2007-2008թթ. – Վալլետտա ՍՊԸ, հաշվապահ
2010-2012թթ. – Հայաստանի Կույրերի միավորման Կորով ԱԱՁ ՍՊԸ (վերանվանված Հ.Վ.Բաղդասարյան ՍՊԸ), հաշվապահ
2012-2013թթ. – Ֆինռես Խորհրդատվական գրասենյակ ՍՊԸ, հաշվապահ,
2013-2017թթ. - Ֆինռես Խորհրդատվական գրասենյակ ՍՊԸ, ավագ հաշվապահ,
2017-2018թթ. – Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Գրացիա Միջազգային Վերականգնողական կենտրոն ՍՊԸ (Կարմիր խաչի հիվանդանոց), գլխավոր հաշվապահ/կադրային փաստաթղթաշրջանառության բաժնի համակարգող
2018-2021թթ. – Բի լայն ՍՊԸ, գլխավոր հաշվապահ/ ՄՌԿ մասնագետ
2020-2023թթ. – Աշխատանքային իրավունքների իրազեկման և պաշտպանության հասարակական կազմակերպություն, հիմնադիր նախագահ
2021-2022թթ. – Օլըբաութ.մի ՍՊԸ(վերանվանված Քայնդդա ՍՊԸ) Միջազգային ՏՏ ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչություն, ՄՌԿ մասնագետ
2022-2023թթ. – ՀՀ Պետական կառավարման ակադեմիա, հրավիրյալ դասախոս
2022թ. – ՀՀ Ֆինանսների նախարարություն, անձնակազմի կառավարման վարչության առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդական

2 сентября 1985 г., г. Ереван
2002-2007 гг.- Государственный экономический университет Армении, факультет менеджмента, квалификация сертифицированного специалиста-менеджера (диплом с отличием).
2019-2020 гг. – годовой курс “Управление человеческими ресурсами” в рамках европейской совместной программы “TEMPUS” факультета социологии Государственного университета Армении и Открытого университета Великобритании (диплом с отличием).
2007-2008 гг. – ООО “Валлетта”, бухгалтер
2010-2012 гг. – ООО “Объединение слепых «Сила»” (переименовано в ООО “Г.В.Багдасарян”), бухгалтер
2012-2013 гг. – ООО “Консалтинговый офис Финрес”, бухгалтер
2013-2017 гг. - ООО “Консалтинговый офис Финрес”, старший бухгалтер
2017-2018 гг. – ООО “Международный реабилитационный центр «Грация» Общества Красного Креста Армении” (Больница Красного Креста), главный бухгалтер/координатор отдела кадрового документооборота
2018-2021 гг. – ООО “Билайн”, главный бухгалтер/специалист по управлению персоналом
2020-2023 гг. – Неправительственная организация по информированию и защите трудовых прав, президент-основатель
2021-2022 гг. – армянское представительство международной IT-компании ООО “Allabout.mе” (переименовано в ООО “Кайндда”), специалист по управлению персоналом
2022-2023 гг. – Академия государственного управления Армении, приглашенный лектор
2022 г. – министерство финансов Армении, советник, координирующий отдельные функции отдела управления персоналом