Փոխվարչապետի օգնական
2008-2012 թթ. - Երևանի պետական համալսարան, Ֆիզիկայի ֆակուլտետ, ֆիզիկայի բակալավրի աստիճան և ուսուցչի որակավորում «ֆիզիկա» մասնագիտությամբ
2015-2017 թթ. - Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, կառավարման ֆակուլտետ, աշխատանքի տնտեսագիտության մագիստրոսի որակավորում
2017-2019 թթ. - ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի Վարչարարության մեթոդաբանության և ընթացակարգերի վարչության ԵՏՄ օրենսդրության մեթոդական ապահովման բաժնի տնտեսագետ
2019-2020 թթ. - ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի Վարչարարության մեթոդաբանության և ընթացակարգերի վարչության ԵՏՄ օրենսդրության մեթոդական ապահովման բաժնի մաքսային տեսուչ
2020-2021 թթ. - ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի Վարչարարության մեթոդաբանության և ընթացակարգերի վարչության ԵՏՄ օրենսդրության մեթոդական ապահովման բաժնի ավագ մաքսային տեսուչ
2021-2024 թթ. - ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի Վարչարարության մեթոդաբանության և ընթացակարգերի վարչության ԵՏՄ օրենսդրության մեթոդական ապահովման բաժնի գլխավոր մաքսային տեսուչ
2024 թ․ մարտի 21-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի օգնական
2012-2014 թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում: Հաշվառված է պահեստազորում՝ որպես պահեստազորի ավագ սերժանտ:
Ունի մաքսային ծառայության լեյտենանտի հատուկ կոչում:
Ունի ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից տրված Մաքսային ծառայության ղեկավար պաշտոններ զբաղեցնելու համար մաքսային ծառայողի պատրաստման դասընթացը ավարտելու վերաբերյալ հավաստագիր:

13 сентября 1991 г., г. Ереван
2015-2017 гг. - Армянский государственный экономический университет, факультет менеджмента, квалификация - магистр по экономике труда.
2017-2019 гг. - экономист отдела методологического обеспечения законодательства Евразийского экономического союза Управления методологии администрирования и процедур Комитета государственных доходов Республики Армения.
2019-2020 гг. - таможенный инспектор отдела методологического обеспечения законодательства Евразийского экономического союза Управления методологии администрирования и процедур Комитета государственных доходов Республики Армения.
2020-2021 гг. - старший таможенный инспектор отдела методологического обеспечения законодательства Евразийского экономического союза Управления методологии администрирования и процедур Комитета государственных доходов Республики Армения.
2021-2024 гг. - главный таможенный инспектор отдела методологического обеспечения законодательства Евразийского экономического союза Управления методологии администрирования и процедур Комитета государственных доходов Республики Армения.
21 марта 2024 г․ назначен помощником вице-премьера Тиграна Хачатряна.
В 2012-2014 гг. служил в Вооруженных силах Республики Армения. Зачислен в резерв в звании старшины запаса.
Имеет специальное звание лейтенанта таможенной службы.
Имеет свидетельство об окончании курса подготовки таможенников для занятия руководящих должностей в Таможенной службе, выданное Комитетом государственных доходов Республики Армения.