Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար
2012-2013թթ. - ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի անդամ
2011-2013թթ. - ԵՊՀ, Արևելագիտության ֆակուլտետ, Թուրքիայի բաժին, մագիստրատուրա
2011թ. - համահիմնադրել է «Երիտասարդ քաղաքական գործիչների ասոցիացիան», մինչև 2015թ. իրականացրել կազմակերպության փոխնախագահի լիազորությունները
2016-2018թթ. - հանդիսացել է «Քաղաքացիական կրթության և երիտասարդության զարգացման կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հիմնադիր նախագահը
2010-2017թթ. - հասարակական-քաղաքական գործունեությանը զուգահեռ աշխատել է մի քանի տեղական թերթերում՝ որպես Մերձավոր Արևելքի՝ մասնավորապես Թուրքիայի հարցերով փորձագետ
2018- 2019թթ. - եղել է ՀՀ Սփյուռքի նախարար
2019-2021թթ. - հանդիսացել է ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր «Իմ Քայլը» խորհրդարանական խմբակցության կազմում։ Օրենսդիր մարմնում նախագահել է ՀՀ Ազգային Ժողովի կրթության, գիտության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը, ինչպես նաև եղել է «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավարը
2021-2023թթ. - հանդիսացել է «Իմ Քայլը» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրենը
2023թ. դեկտեմբերի 29-ից ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար
Այլ գործունեություն
2019-2023թթ. - Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ
2021-2022թթ. - Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկոմի անդամ, 2023թ.առ այսօր - ՀՖՖ շահառուների կոմիտեի նախագահ
2021թ. առ այսօր - Երևանի պետական համալսարանի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ
2022-2023թթ․ - «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ
Կուսակցական գործունեություն
2015թ. առ այսօր - «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ
2016թ. - ընտրվել է ՔՊ Նոր Նորքի տարածքային կազմակերպության նախագահ` միաժամանակ ընդգրկվելով կուսակցության քաղաքական խորհրդում

15 мая 1990 г., г. Ереван
2007-2011 гг. - отделение тюркологии факультета востоковедения Ереванского государственного университета.
2011-2013 гг. - окончил магистратуру того же факультета.
2012-2013 гг. - член студенческого научного общества и студенческого совета факультета востоковедения ЕГУ.
2011 г. - сооснователь организации “Ассоциация молодых политических деятелей”, до 2015 года - заместитель председателя организации.
2016-2018 гг. - председатель-учредитель “Центра развития гражданского образования и молодежи”.
2010-2017 гг. - параллельно с общественно-политической деятельностью работал в ряде местных газет в качестве эксперта по Ближнему Востоку и, в частности, по вопросам Турции.
2018- 2019 гг. - министр диаспоры Республики Армения.
2019-2021 гг. - депутат НС в составе фракции “Мой шаг”, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта, глава делегации НС Армении в ПА “Евронест”.
2021-2023 гг. - исполнительный директор благотворительного фонда “Мой шаг”.
29 декабря 2023 г. назначен министром высокотехнологической промышленности Республики Армения.
Другая деятельность
2019-2023 гг. - президент Шахматной федерации Еревана.
2021-2022 гг. - член исполнительного комитета Федерации футбола Армении, с 2023 г. по настоящее время – председатель комитета бенефициаров ФФА.
С 2021 год по настоящее время - член Попечительского совета ЕГУ.
2022-2023 гг․ - член Попечительского совета “Музея-института древних рукописей имени Месропа Маштоца” (Матенадарана).
Партийная деятельность
2015 год по настоящее время - член-учредитель партии “Гражданский договор”.
2016 год - избран руководителем территориальной организации партии в Нор-Норке, включен в политсовет партии.