Ուրբաթ, 7 Հոկտեմբերի 2005
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Լատվիայի Հանրապետության նախագահ Վայրա Վիկե-Ֆրեյբերգայի հետ: Գոհունակություն հայտնելով հայ-լատվիական հարաբերությունների զարգացման ներկա մակարդակից, կողմերն ընդգծել են դրանում նաև երկկողմ շփումների,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Նշելով հայ-ռուսական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը, կողմերը վստահություն են հայտնել, որ Հայաստանի ու Մոսկվայի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 5 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Հնդկաստանի փոխնախագահ Բհարիոն Սինգհ Շեխավատին: Նշելով հայ-հնդկական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը, որը հիմնված է նաև երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև բարեկամության դարավոր ավանդույթների վրա,... մանրամասն »

Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня имел встречу с Президентом Латвийской Республики Вайрой Вике-Фрейбергой. Выразив удовлетворение существующим уровнем развития армяно-латвийских отношений, стороны подчеркнули важность продолжения двусторонних... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял мэра Москвы Юрия Лужкова и возглавляемую им делегацию. Отметив существующий высокий уровень армяно-российских отношений, стороны выразили уверенность в том, что всестороннее сотрудничество между... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель Комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 5 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял Вице-президента Индии Бхариона Сингха Шехавата. Отметив существующий высокий уровень армяно-индийских отношений, который также основан на многовековых традициях дружбы между нашими народами и странами,... подробности »