ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Ազգային Ժողովի 15-ամյակի կապակցությամբ, որտեղ, մասնավորապես, ասված է. «1990 թվականին ժողովրդի կամքի ազատ դրսևորմամբ ընտրված Գերագույն Խորհուրդը պատվով իրականացրեց իր պատմական կարևոր առաքելությունը՝... մանրամասն »
Նոյեմբերի 16-18-ին Թունիսում տեղեկատվական հասարակությանը նվիրված ՄԱԿ-ի գագաթաժողովի շրջանակներում անցկացվելիք մրցանակաբաշխության կազմկոմիտեի նախագահ, պրոֆեսոր Փիթեր Բրուքը նամակ է հղել ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանին, որով հրավիրել է նրան` միանալու գագաթաժողովին... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության պատվիրակությանը, որը Հայաստանում է գտնվում կուսակցության հիմնադրման 120-ամյակի առիթով: Վարչապետը բարձր է գնահատել սփյուռքում հայապահպանման, համազգային... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Բելգիայի սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Շնորհավորելով Բելգիայի անկախության 175-ամյակի և դաշնային համակարգի ստեղծման 35-ամյակի առթիվ, վարչապետն ընդգծել է, որ պետական կառուցվածքի,... մանրամասն »

Вторник, 1 Ноябрь 2005
Профессор Питер Брук, являющийся председателем организационного комитета конкурса, проводимого в рамках намеченного на 16-18 ноября саммита ООН в Тунисе, посвященного информационному обществу, направил письмо Премьер-министру РА Андранику Маргаряну, в котором пригласил... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян направил поздравительное послание по случаю 15-летия Национального Собрания РА, в котором, в частности, говорится: "Верховный Совет, избранный в 1990 году свободным волеизъявлением народа, с честью осуществил свою важную... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял делегацию центрального органа партии Рамкавар азатакан, которая находится в Армении по случаю 120-летия основания партии. Премьер-министр высоко оценил эффективную деятельность, развернутую в Спюрке партией... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял делегацию во главе с Председателем Сената Бельгии Анн-Мари Лизин. Поздравив с 175-летием независимости Бельгии и 30-летием создания федеральной системы, Премьер-министр подчеркнул, что бельгийский опыт... подробности »