Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին ուղղված ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծարգո Սերժ Ազատի, Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ... մանրամասն »
Հայաստանում նախագահական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ, Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների և եվրոպական հարևանության քաղաքականության (ԵՀՔ) հարցերով հանձնակատար Բենիտա Ֆեռերո-Վալդների հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է. «Ես ի... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին ուղղված Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Հրայր Հովնանյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի,... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Համոզված եմ, որ Ձեր փորձն ու բարձր... մանրամասն »
Թուրքիայի նախագահ Աբդուլահ Գյուլը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին` նախագահական ընտրություններում հաղթանակ տանելու կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Իմ և Թուրքիայի ժողովրդի անունից ցանկանում եմ շնորհավորել Ձեզ` Հայաստանի... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրությունների կապակցությամբ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յաապ դե Հուպ Սխեֆերը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես, ասված է. «Ես ոգևորված եմ Միջազգային դիտորդական առաքելության նախնական եզրակացությամբ, որն արձանագրել է որոշակի... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել է նաև Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան: Շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգելի... մանրամասն »

Четверг, 21 Февраль 2008
В поздравительном послании Премьер-министра НКР Араика Арутюняна, направленном Премьер-министру РА Сержу Саргсяну в связи с его победой на президентских выборах, в частности, говорится: « Многоуважаемый Серж Азатович, Сердечно поздравляю Вас с избранием на... подробности »
В заявлении комиссара по внешним связям и политике европейского соседства Европейской комиссии Бениты Ферреро-Вальднер о проведении в Армении президентских выборов, в частности, говорится: « Я приняла к сведению предварительное заключение миссии наблюдателей... подробности »
Президент Турции Абдулла Гюль направил Премьер-министру РА Сержу Саргсяну поздравительное послание в связи с победой, одержанной на президентских выборах. В послании, в частности, говорится: « От своего имени и от имени народа Турции хочу поздравить Вас с избранием... подробности »
В связи с победой, одержанной на президентских выборах РА, Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание Председатель Совета попечителей Армянской ассамблеи Америки Грайр Овнанян. В его послании, в частности, говорится: « От имени Совета... подробности »
В связи с убедительной победой, одержанной на президентских выборах РА, Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко. В послании, в частности, говорится: « Уверен, что Ваш опыт и высокий... подробности »
В связи с президентскими выборами РА Генеральный секретарь НАТО Яап де Хооп Схеффер выступил с заявлением, в котором, в частности, говорится: « Я воодушевлен предварительным заключением Международной миссии наблюдателей, которые зафиксировали определенный... подробности »
С победой, одержанной на президентских выборах РА, Премьер-министра РА Сержа Саргсяна поздравил Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николай Бордюжа. В направленном им поздравительном послании, в частности, говорится: «... подробности »