Նորանշանակ նախարար Լևոն Մկրտչյանին ներկայացնելով ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության աշխատակազմին և մեկ անգամ ևս շնորհավորելով նրան նշանակման առթիվ, կառավարության ղեկավարը կարևորել է կրթական համակարգի բարեփոխումների դերը պետության և հասարակության համակողմանի... մանրամասն »
ՀՀ նախագահի հրամանագրով ՀՀ մշակույթի նախարար նշանակված Հասմիկ Պողոսյանին ներկայացնելով նախարարության աշխատակազմին և շնորհավերլով նշանակման կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետն իր խոսքում անդրադարձել է նաև մեր երկրում միասնական մշակութային քաղաքականության իրականացման,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՀ քաղաքաշինության, մշակույթի, կրթության և գիտության նախարարություններ և դրանց աշխատակազմերին ներկայացրել նորանշանակ նախարարներ Վարդան Վարդանյանին, Հասմիկ Պողոսյանին և Լևոն Մկրտչյանին: Ներկայացնելով նորանշանակ նախարար... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Նինկե Օմեսին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման սկզբում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչը նախ շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ, շարունակվում են շնորհավորական ուղերձներ ստացվել Տիգրան Սարգսյանի անունով: ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ-գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծարգո... մանրամասն »

Пятница, 18 Апрель 2008
Представляя новоназначенного министра Левона Мкртчяна аппарату Министерства образования и науки РА и еще раз поздравляя его с назначением, глава Правительства отметил важную роль реформ системы образования в деле всестороннего развития государства и общества: «... подробности »
Представляя назначенную указом Президента РА Министром культуры РА Асмик Погосян аппарату министерства и поздравляя ее с назначением, Премьер-министр в своей речи также коснулся осуществления в нашей стране единой культурной политики, развития национальной культуры... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня посетил министерства градостроительства, культуры, образования и науки РА и представил их аппаратам новоназначенных министров Вардана Варданяна, Асмик Погосян и Левона Мкртчяна. Представляя новоназначенного министра... подробности »
В связи с назначением на должность Премьер-министра Республики Армения на имя Тиграна Саркисяна продолжают поступать поздравительные послания. В поздравительном послании Председателя Исполнительного комитета - Исполнительного секретаря СНГ Сергея Лебедева, в... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял постоянного представителя Международного валютного фонда в Армении Нинке Омес и возглавляемую ею делегацию. В начале встречи постоянный представитель МВФ поздравила Тиграна Саркисяна с назначением на должность... подробности »