ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Մելս Հարությունյանը նշանակվել է Վայոց Ձորի մարզպետի տեղակալ: Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ, Դավիթ Սամսոնյանը նշանակվել է Արամավիրի մարզպետի տեղակալ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իսրայելի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էհուդ Գոլին` մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը չափազանց կարևորում է Իսրայելի հետ հարաբերությունների զարգացումը և... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային փոխնախագահ Վահե Թորոսյանին: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վահե Թորոսյանին` ՀՀ կառավարության և «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի միջև... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 12 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` «Հայաստան»... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ի ներկայացուցիչներին` գործադիր փոխնախագահ Ալեքսանդր Կազնաչեևի գլխավորությամբ և «Գազպրոմբանկ» խմբի լիիրավ անդամ ու որպես հարյուր տոկոսանոց դուստր բանկ հանդիսացող... մանրամասն »

Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Мелс Арутюнян назначен заместителем губернатора Вайоц Дзорской области. Другим решением Премьер-министра Давид Самсонян назначен заместителем губернатора Армавирской области.
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Израиля в РА Эхуда Гола в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране. Премьер-министр отметил, что Армения придает чрезвычайно важное значение развитию отношений с... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял регионального вице-президента корпорации « Майкрософт » по Центральной и Восточной Европе Ваге Торосяна. Премьер-министр поблагодарил Ваге Торосяна за усилия, приложенные в направлении развития результативного и... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 12 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял представителей одного из крупнейших российских банков – ОАО « Газпромбанк » во главе с исполнительным вице-президентом Александром Казначеевым и руководство ЗАО « Арэксимбанк », являющегося полноправным членом... подробности »