ՉԺՀ փոխվարչապետը Տիգրան Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ բարձր է գնահատել հայ-չինական հարաբերությունների ներկա մակարդակը
ՉԺՀ առաջին փոխվարչապետ Լի Կեցյանն այսօր Պեկինում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ բարձր է գնահատել հայ չինական հարաբերությունների ներկա մակարդակը։ Նա Տիգրան Սարգսյանին է փոխանցել ՉԺՀ-ի վարչապետ Վեն Ցզյաբաոի ողջույնները` հույս հայտնելով, որ Հայաստանի... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Հայ-չինական գործընկերությունը զարգացման մեծ ներուժ ունի»
Հայաստանի անկախության օրը ավանդույթի համաձայն նշվում Է նաև արտերկրում ՀՀ դեսպանություններում։ Սեպտեմբերի 20-ին անկախության օրը նշվեց Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում Հայաստանի դեսպանությունում, որն այս անգամ առանձնահատուկ Էր տոնական ընդունելությանը ՀՀ... մանրամասն »

Понедельник, 20 Сентябрь 2010
Первый вице-премьер Госсовета КНР во время встречи с Тиграном Саркисяном высоко оценил нынешний уровень армяно-китайских отношений
Первый вице-премьер Госсовета КНР Ли Кецян сегодня в Пекине во время встречи с Премьер-министром РА Тиграном Саркисяном высоко оценил нынешний уровень армяно-китайских отношений. Он передал Тиграну Саркисяну приветствия Премьера Госсовета КНР Вэн Цзябао, выразив... подробности »
Тигран Саркисян: «Армяно-китайское партнерство имеет большой потенциал развития»
По традиции День независимости Армении отмечается и в посольствах РА за рубежом. 20 сентября праздничный прием по случаю Дня независимости, организованный в посольстве Республики Армения в Китайской Народной Республике, был особенен тем, что на нем присутствовали... подробности »