Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է Չինաստանի ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ազգային տոնին նվիրված հանդիսավոր ընդունելությանը։ Շնորհավորելով ներկաներին և չինաստանի ժողովրդին` կառավարության ղեկավարն ասել է. «Հայաստանի կառավարության անունից ուրախ եմ ընձեռնված... մանրամասն »
Վարչապետը Տավուշի մարզում մասնակցել է մշակույթի օջախների բացմանը
Տավուշի մարզում այսօր ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից հետո ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Իջևանում հիմնանորոգված երաժշտական դպրոցի հանդիսավոր բացմանը։ Դպրոցը կառուցվել է 1978 թվականին, և հիմնանորոգման աշխատանքներ երբևէ չէին իրականացվել։ Դպրոցի շինարարական... մանրամասն »
Ուշադրության կենտրոնում են սահմանամերձ մարզի խնդիրները
Այսօր Տավուշի մարզկենտրոն Իջևան քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտագնա նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստն սկսվել է Տավուշի մարզի 2010թ. սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի և իրականացվող ծրագրերի ու միջոցառումների վերաբերյալ մարզպետ Արմեն Ղուլարյանի... մանրամասն »

Четверг, 30 Сентябрь 2010
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял участие в торжественном приеме, посвященном национальному празднику Китайской Народной Республики. Поздравляя присутствующих и народ Китая, глава Правительства сказал: «Рад представившейся возможности поздравить от... подробности »
В центре внимания – проблемы приграничного региона
Сегодня в областном центре Тавушской области городе Иджеване состоялось выездное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Заседание началось с отчета губернатора Армена Гуларяна о социально-экономическом положении области и... подробности »
Премьер-министр принял участие в открытии очагов культуры в Тавушской области
В Тавушской области сегодня после выездного заседания Правительства РА Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял участие в торжественном открытии капитально отремонтированной Иджеванской музыкальной школы. Эта школа была построена в 1978 году, и капитального ремонта в... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Айкарам Мхитарян назначен заместителем Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Армения.