Կառավարությունում հյուրընկալվել էր Մոնրեալի քաղաքապետի գլխավորած պատվիրակությունը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Մոնրեալի քաղաքապետ Ժերալ Թրեմբլեի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը։ Ողջունելով հյուրին` վարչապետը բարձր է գնահատել Երևանի և Մոնրեալի միջև ձևավորված բարեկամական... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարը հանդիպել է Իսրայելի նորանշանակ դեսպանի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իսրայելի պետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Շմուել Մեյրոմին։ Շնորհավորելով դիվանագետին պաշտոնում նշանակվելու առթիվ` վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է «Դիջիթեք 2010» ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Կարեն Դեմիրճյան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է «Դիջիթեք 2010» 6-րդ ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի պաշտոնական բացման արարողությունը։ Այն անց է կացվում վարչապետի բարձր հովանու ներքո։ Շնորհավորելով... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի նիստ
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստում հաստատվել են Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի... մանրամասն »

Возглавляемая мэром Монреаля делегация – в гостях в Правительстве
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую мэром Монреаля Жеральдом Трембле. На встрече присутствовал и мэр Еревана Гагик Бегларян. Приветствуя гостя, Премьер-министр высоко оценил роль отношений, сформировавшихся между Ереваном и... подробности »
Глава Правительства встретился с новоназначенным послом Израиля
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Государства Израиль в Республике Армения Шмуеля Мейрома. Поздравляя дипломата с назначением на должность, Премьер-министр выразил убежденность, что посол своей... подробности »
Тигран Саркисян принял участие в открытии выставки «Диджитек 2010»
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна принял участие в церемонии официального открытия 6-й ежегодной международной технологической выставки «Диджитек-2010». Она проводится под высоким патронатом... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционной программой дорожного коридора «Север-Юг», которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. На заседании были утверждены результаты конкурса по выбору... подробности »