Տիգրան Սարգսյանը ծանոթացել է ժամանակակից hայ նկարիչների Հայաստանի ազգային պատկերասրահին նվիրաբերած աշխատանքներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Հայաստանի ազգային պատկերասրահ: Վարչապետը ծանոթացել է սեպտեմբերի 17-ին բացված ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված ժամանակակից հայ նկարիչների Հայաստանի ազգային պատկերասրահին... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարը ՀՀ անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ պարգևատրել է տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակացությամբ Կառավարության նիստերի մեծ դահլիճում հրավիրել է ընդունելություն, որին մասնակցել են պետական կառավարման մարմինների, գիտության, մշակույթի, սպորտի բնագավառի, զանգվածային... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Չինաստանի տնտեսական և սոցիալական խորհրդի փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Չինաստանի տնտեսական և սոցիալական խորհրդի փոխնախագահ Յանգ Անցյանգի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է, որ հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերությունները վերջին շրջանում... մանրամասն »

Глава Правительства по случаю 20-летия независимости Армении наградил представителей различных сфер
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня по случаю 20-летия независимости Республики Армения в большом зале заседаний Правительства организовал прием, в котором приняли участие представители органов государственного управления, науки, культуры, спорта, СМИ. По... подробности »
Тигран Саркисян ознакомился с работами современных армянских художников, переданными в дар Национальной картинной галерее Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в сопровождении Министра культуры Асмик Погосян посетил Национальную картинную галерею Армении. Премьер-министр ознакомился с открывшейся 17 сентября выставкой, посвященной 20-летию независимости Армении, на которой... подробности »
Премьер-министр принял делегацию, возглавляемую Вице-председателем Экономического и социального совета Китая
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую Вице-председателем Экономического и социального совета Китая Янгом Анцьянгом. Приветствуя гостей в Правительстве, Премьер-министр отметил, что армяно-китайские отношения высокого уровня в... подробности »