Քննարկվել է Doing Business-ի բարելավման միջոցառումների ծրագրի կատարման ընթացքը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն` Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման վերաբերյալ: Մինչ քննարկմանն անցնելը վարչապետ Սարգսյանը նշել է. «Նախորդ տարի 6 քայլով առաջընթաց արձանագրեցինք մեր վարկանիշային... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Մարկ Հորթոնի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ տնտեսական քաղաքականության հիմնական ուղղությունները և տնտեսության... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Թոմաշ Թելմային
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորոցիայի (IFC) Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային տնօրեն Թոմաշ Թելմային: «Կառավարության գերակա խնդիրը Հայաստանում բիզնես միջավայրի բարելավումն է և միջին խավի ձևավորումը: Այդ տեսակետից,... մանրամասն »

Вторник, 27 Март 2012
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось совещание по вопросам улучшения бизнес-среды Армении. Перед тем, как перейти к обсуждению, Премьер-министр Тигран Саркисян отметил: «В прошлом году мы зафиксировали продвижение... подробности »
Премьер-министр принял руководителя миссии МВФ в Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую руководителем миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Марком Хортоном. В ходе встречи собеседники обсудили основные направления экономической политики и перспективы развития экономики... подробности »
Премьер-министр принял Томаша Тельму
Премьер-министр Тигран Саркисян принял регионального директора Международной финансовой корпорации (IFC) по Центральной и Восточной Европе Томаша Тельму. «Приоритетной задачей Правительства является улучшение бизнес-среды и формирование среднего слоя в Армении. С... подробности »