Սիրիահայ երեխաները կհանգստանան Հայաստանում
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի սկզբում վարչապետը տեղեկացրել է, որ այսօր Երևան է տեղափոխվում սիրիահայ երեխաների առաջին խումբը, որն ամառային հանգիստն անցկացնելու է Հայաստանում։ Ծրագրի մանրամասները... մանրամասն »
Դամասկոսի և Հալեպի հայ երեխաները կգան Հայաստան. կառավարությունը մասնավոր հատվածի աջակցությամբ հոգում է նրանց տեղափոխման և հանգստի կազմակերպման ծախսերը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ։ Այսօրվա մեր օրակարգային հարցերը կսկսենք Վաչե Տերտերյանի հարցերից, որովհետև նա պետք է զբաղվի սիրիահայ երեխաների ընդունման գործով։ Այսօր մեր առաջին ինքնաթիռն ենք ուղարկել Դամասկոս, որտեղից մենք շուրջ 120 երեխա... մանրամասն »

Четверг, 9 Август 2012
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. В начале заседания Премьер-министр проинформировал, что сегодня перевозится в Ереван первая группа армянских детей из Сирии, которые... подробности »
Армянские дети Дамаска и Алеппо приедут в Армению: Правительство при содействии частного сектора осуществит расходы по их перевозке и организации отдыха
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян – Здравствуйте, уважаемые коллеги. Сегодняшние наши вопросы повестки дня начнем рассматривать с вопросов Ваче Тертеряна, потому что он должен заниматься делом приема армянских детей из Сирии. Сегодня мы послали в... подробности »