Քննարկվել է հայ-քուվեյթական համագործակցության խորացման հարցերի լայն շրջանակ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալի Ֆահդ Ալ Ռաշիդի գլխավորած պատվիրակությանը: «Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս Հայաստանի և Քուվեյթի հարաբերությունների ամրապնդմանը և ընդլայնմանը: Համոզված եմ, որ ձեր պատվիրակության... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Մինսկում երկկողմ հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Այդ համատեքստում, անդրադարձ է կատարվել եվրասիական... մանրամասն »
Վարչապետը Մինսկում մասնակցել է Հայաստանի դեսպանատան շենքի բացմանը
Մինսկ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մայիսի 31-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և Բելառուսի վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչը մասնակցել են Բելառուսի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության շենքի բացմանը: Արարողությանը մասնակցում էին նաև ԱՊՀ... մանրամասն »

Суббота, 1 Июнь 2013
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Председателем Национального Собрания Государства Кувейт Али Фахдом аль-Рашидом. «Мы придаем большое значение укреплению и расширению отношений между Арменией и Кувейтом. Убежден, что визит вашей... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян в Минске провел двустороннюю встречу с Председателем Правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым. Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-российских союзнических отношений. В этом контексте были... подробности »
Премьер-министр в Минске принял участие в открытии здания посольства Армении
В рамках совершенного в Минск рабочего визита 31 мая Премьер-министр Армении Тигран Саркисян и Премьер-министр Беларуси Михаил Мясникович приняли участие в открытии здания посольства Республики Армения в Республике Беларусь. В церемонии также приняли участие... подробности »