Երեքշաբթի, 9 Հուլիսի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ Երևանի «Քենդլ» արագացուցչային հետազոտությունների ինստիտուտում տեղի է ունեցել «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի նիստը: Օրակարգային հարցերի քննարկումից առաջ վարչապետ Սարգսյանը շրջայց է կատարել ինստիտուտի... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը և Վարուժան Ոսկանյանը քննարկել են հայ-ռումինական տնտեսական կապերի սերտացման հեռանկարները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ռումինիայի էկոնոմիկայի հայազգի նախարար Վարուժան Ոսկանյանի գլխավորած պատվիրակությանը, ով Հայաստան է ժամանել` հուլիսի 9-ին Երևանում անցկացվող հայ-ռումինական միջկառավարական հանձնաժողովի չորրորդ նիստին մասնակցելու նպատակով: ՀՀ... մանրամասն »
Վարչապետը հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի փոխնախագահին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի փոխնախագահ Քսիաո Ժաոյին: «Բավական մեծ ճանապարհ ենք անցել միասին. ընդլայնում ենք մեր համագործակցության ոլորտները, փորձում ենք խթանել մասնավոր բիզնեսի զարգացումը, ինչպես նաև առաջ ենք տանում մեր հիմնական`... մանրամասն »

Вторник, 9 Июль 2013
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Ереванском исследовательском институте ускорителей «Кендл» состоялось заседание Координационного совета проекта «Кендл». Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр Тигран... подробности »
Тигран Саркисян и Варужан Восканян обсудили перспективы углубления экономических связей между Арменией и Румынией
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Министром экономики Румынии Варужаном Восканяном, армянином по национальности, который прибыл в Армению с целью участия в четвертом заседании армяно-румынской межправительственной комисии, проводимого 9... подробности »
Премьер-министр встретился с вице-президентом Азиатского банка развития
Премьер-министр Тигран Саркисян принял вице-президента Азиатского банка развития (АБР) Сяою Жао. «Мы вместе прошли достаточно большой путь: мы расширяем сферы нашего сотрудничества, пытаемся стимулировать развитие частного бизнеса, а также продвигаем вперед нашу... подробности »