Երեքշաբթի, 17 Դեկտեմբերի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանային վարչության տնօրեն Քլաուս Գերհաուզերին: Ողջունելով հյուրին՝ կառավարության ղեկավարը նշել է. «Ուրախ ենք, որ Ասիական զարգացման բանկի հետ մեր հարաբերությունները... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարն ընդունել է ԱՄՀ պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (IMF) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Մարկ Հորթոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՀ համագործակցության հետագա ընթացքը և հեռանկարները: Այս... մանրամասն »
Քննարկվել է Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման 2014 թ. միջոցառումների ծրագիրը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ նվիրված Հայաստանի գործարար միջավայրի («Doing Business») բարելավման 2014 թ. միջոցառումների ծրագրին: Մասնավորապես, քննարկվել են «Doing Business-2014» շրջանակում ըստ պետական... մանրամասն »

Вторник, 17 Декабрь 2013
Премьер-министр Тигран Саркисян принял директора регионального управления Центральной и Западной Азии Азиатского банка развития (АБР) Клауса Герхаузера. Приветствуя гостя, Глава Правительства отметил: «Мы рады, что отношения с Азиатским банком развития из года в... подробности »
Глава Правительства принял делегацию МВФ
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую руководителем армянской миссии Международного валютного фонда (МВФ) Марком Хортоном. Во время встречи стороны обсудили дальнейший ход и перспективы сотрудничества Армения-МВФ. В этом контексте... подробности »
Обсуждена программа мероприятий по улучшению бизнес-среды Армении на 2014 год
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве сегодня состоялось совещание, посвященное программе мероприятий по улучшению бизнес-среды(«Doing Business») Армении. В частности, были обсуждены мероприятия, предусмотренные в рамках «Doing... подробности »