«Բրեյն-ռինգ»-ի ՀՀ վարչապետի գավաթի հաղթող է դարձել Առողջապահության նախարարության թիմը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ներկա է եղել «Բրեյն-ռինգ» ինտելեկտուալ խաղի «ՀՀ վարչապետի գավաթ» մրցաշարի եզրափակիչ խաղին: Մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել ՀՀ առողջապահության նախարարության թիմը, որը եզրափակիչում առավելության է հասել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության... մանրամասն »
Պարտադիր վճարումների տվյալները պետք է հասանելի լինեն սպառողին Պատգամավորի օրենսդրական նախաձեռնությունը բազմակողմանիորեն քննարկվել է կառավարության նիստում
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում քննարկել է «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու օրենքի նախագիծը, որն օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացրել է ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը: Ըստ հեղինակի,... մանրամասն »
Առաջին հերթին բարձրացվեց ցածր թոշակ ստացողների կենսաթոշակը Աղքատության կրճատման ցուցանիշները խոսուն են
ՀՀ կառավարության՝ այսօր տեղի ունեցած նիստի ավարտին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հարց է ուղղել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանին, թե ս.թ. հունվարի 1-ից տեղի ունեցած կենսաթոշակների բարձրացումն ինչ ազդեցություն է գործում Հայաստանում աղքատության... մանրամասն »
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտն արագ թափով զարգանում է նաև երկրի մարզերում «Երկրի վարչատնտեսական բաժանման բարեփոխման քննարկումը մտնում է ավարտական փուլ», - նշել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը
ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանություն է տվել ՏԻՄ գործունեության տեղեկատվայնացման և տեղական տեղեկատվական հասարակության զարգացման քաղաքականության հայեցակարգին: Գործադրի կողմից տնտեսության գերակա ճյուղ հռչակված ՏՏ ոլորտը արագ թափով զարգանում է նաև երկրի մարզերում և... մանրամասն »
Եվրամիության տարածքում առանց թույլտվության բնակվող ՀՀ քաղաքացիների հետընդունման դիմումները կքննարկվեն որոշակի ժամկետում Հավատարմագրման որոշումները կկայացնի անկախ մարմինը
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում սահմանել է «Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման մասին» համաձայնագրի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները: Մասնավորապես, հաստատվել է նշված համաձայնագրի... մանրամասն »
Աշխատանքի հաշվետվություն կներկայացնեն շինարարական բոլոր կազմակերպությունները Կմեծացվի շինարարության ոլորտի պարտավորությունների հսկողությունը
Հայաստանում գործող 1600 արտոնագրված շինարարական կազմակերպությունից միայն 778-ը կամ 50 տոկոսն է հաշվետվություն ներկայացնում ՀՀ վիճակագրական ծառայություն: Շինարարության ծավալի վերաբերյալ ամբողջական տեղեկություն ստանալու նպատակով ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում... մանրամասն »
Իրանի տրամադրած դրամաշնորհով Մեղրիում և Ագարակում գազի բաշխման ցանց կկառուցվի
Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությունները 2011թ. դեկտեմբերի 23-ին ստորագրել են Իրանի կողմից Հայաստանին զարգացման օժանդակություն տրամադրելու փոխըմբռնման հուշագիրը, որով Իրանը տրամադրել է 2 մլն ԱՄՆ դոլար դրամաշնորհ՝ Մեղրի և Ագարակ... մանրամասն »

Победителем Кубка Премьер-министра РА по «Брейн-ринг»-у стала команда Министерства здравоохранения
Премьер-министр Тигран Саркисян присутствовал на заключительной игре турнира по интеллектуальной игре «Брейн-ринг» на Кубок Премьер-министра РА. Победителем турнира стала команда Министерства здравоохранения РА, которая в финале добилась преимущества над... подробности »
Данные обязательных платежей должны быть доступны потребителям Законодательная инициатива депутата всесторонне обсуждена на заседании Правительства
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании рассмотрело проект закона «О внесении дополнений в проект закона «Об органе, регулирующем общественные услуги», который в порядке законодательной инициативы представил депутат Национального Собрания РА Грант... подробности »
В первую очередь были повышены низкие пенсии Показатели сокращения бедности красноречивы
В конце состоявшегося сегодня заседания Правительства РА Премьер-министр РА Тигран Саркисян обратился к Министру труда и социальных вопросов РА Артему Асатряну с вопросом о том, какое воздействие оказывает повышение пенсий с 1 января с.г. на сокращение бедности в... подробности »
Сфера информационных технологий развивается быстрыми темпами и в областях республики «Обсуждение реформирования административного деления страны вступает в завершающую стадию», - отметил Премьер-министр Тигран Саркисян
Правительство РА сегодня одобрило концепцию политики развития информатизации деятельности органов местного самоуправления и местного информационного общества. Признанная Правительством приоритетной отраслью экономики сфера ИТ быстрыми темпами развивается также... подробности »
Заявления о реадмиссии проживающих без разрешения на территории Евросоюза граждан РА будут обсуждаться в определенный срок Решения об аккредитации будет принимать независимый орган
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании утвердило мероприятия, обеспечивающие применение Соглашения между Республикой Армения и Европейским союзом о реадмиссии проживающих без разрешения лиц. В частности, утвержден порядок обсуждения государственными... подробности »
Отчет о работе представят все строительные организации Усилится контроль обязательств строительной сферы
Из 1600 действующих в Армении строительных организаций лишь 778, или 50 процентов, представляют отчеты в Национальную статистическую службу Армении. С целью получения полной информации об объемах сферы строительства Правительство РА на своем заседании выступило с... подробности »
На предоставленный Ираном грант в Мегри и Агараке будет построена газораспределительная сеть
Правительства Республики Армения и Исламской Республики Иран 23 декабря 2011 года подписали Меморандум о взаимопонимании по предоставлению Ираном Армении помощи развития, по которому Иран предоставил грант на сумму 2 млн долларов США для строительства... подробности »