Չորեքշաբթի, 23 Ապրիլի 2014
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Բացելով նիստը, վարչապետը շնորհավորել է կառավարության նորանշանակ անդամներին, նրանց մաղթել բեղմնավոր աշխատանք: ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Կուտակային... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի խոսքը կենսաթոշակային բարեփոխումների մասին
Հարգելի՛ գործընկերներ Վերջին օրերի ընթացքում մանրամասն ծանոթացել եմ կենսաթոշակային բարեփոխումների վերաբերյալ առկա բոլոր մտահոգություններին, զրուցել եմ «Դեմ եմ» շարժման երիտասարդների հետ, խնդիրը քննարկել խորհրդարանական ուժերի հետ, մանրամասն ուսումնասիրել... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Կարեն Ճշմարիտյանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ էկոնոմիկայի նորանշանակ նախարար Կարեն Ճշմարիտյանին: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Վահրամ Ավանեսյանին համատեղ աշխատանքի և փոխգործակցության համար և նշել, որ... մանրամասն »

Правительство сдержало свое обещание: проект закона о накопительных пенсиях – в Парламенте
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА одобрило проект закона о приостановлении действия статьи 76 закона РА «О накопительных пенсиях». Действие статьи приостанавливается до... подробности »
Речь Премьер-министра РА Овика Абраамяна о пенсионных реформах
Уважаемые коллеги, В течение последних дней я детально ознакомился со всеми имеющимися озабоченностями относительно пенсионных реформ, побеседовал с молодежью из движения «Я против», обсудил проблему с парламентскими силами, подробно изучил все опубликованные... подробности »
Овик Абраамян представил аппарату Министерства экономики РА новоназначенного министра Карена Чшмаритяна
Премьер-министр Овик Абраамян представил аппарату Министерства экономики РА новоназначенного Министра экономики РА Карена Чшмаритяна. Премьер-министр поблагодарил бывшего министра Ваграма Аванесяна за совместную работу и сотрудничество и отметил, что Аванесян и в... подробности »