Երկուշաբթի, 1 Սեպտեմբերի 2014
Կառավարությունը մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահելու կրթական համակարգի շարունակական կատարելագործումը. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Գիտելիքի օրվա և ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ Արարատի մարզում՝ Մասիս քաղաքում և Վարդաշեն համայնքում մասնակցել է նորակառույց և հիմնանորոգված դպրոցների բացմանը: Մասիսի 245 աշակերտի համար նախատեսված թիվ 5 ավագ դպրոցի կառուցման համար ՀՀ... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Անդրանիկ Անդրիասյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ
Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսուցիչներ և ծնողներ, հարգելի՛ ուսանողներ և դասախոսներ Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ: Հայ ժողովուրդն ուսումնատենչ ժողովուրդ է և իր պատմության բոլոր շրջափուլերում աչքի է ընկել կրթության և դպրոցի հանդեպ հատուկ... մանրամասն »

Понедельник, 1 Сентябрь 2014
Премьер-министр РА: Правительство всегда будет держать в центре внимания непрерывное совершенствование системы образования
Премьер-министр Овик Абраамян по случаю Дня знаний и начала учебного года в Араратской области – городе Масисе и общине Вардашен принял участие в открытии новопостроенной и капитально отремонтированной школ. Для строительства предусмотренной для 245 учеников... подробности »
Решением Премьер-министра Овика Абраамяна Андраник Андриасян освобожден от должности председателя Государственного комитета водного хозяйства Министерства территориального управления Республики Армения согласно его заявлению.
Послание Премьер-министра Овика Абраамяна по случаю Дня знаний и письменности
Дорогие учащиеся, учителя и родители! Уважаемые студенты и преподаватели! Горячо поздравляю вас с Днем знаний и письменности. Армянский народ тяготеет к знаниям и на всех этапах своей истории отличался особым отношением к образованию и школе, считая их одним из... подробности »