Հինգշաբթի, 11 Դեկտեմբերի 2014
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրավերով պաշտոնական այցով գտնվում է Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում: Երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցից և պաշտոնական պատվիրակությունների ընդլայնված... մանրամասն »
Թբիլիսիում կայացել են Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների բարձր մակարդակի բանակցությունները
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների գլխավորած կառավարական պատվիրակությունների մասնակցությամբ Վրաստանի կառավարությունում տեղի են ունեցել երկկողմ բարձր մակարդակի բանակցություններ: Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարների առանձնազրույցին հաջորդել է ընդլայնված... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Վրաստան
Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Վրաստան: Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել է Վրաստանի վարչապետը: Երկու... մանրամասն »
Մշտադիտարկվում է խոշոր ընկերությունների տնտեսական գործունեությունը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը վարչապետի առաջարկով ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրել է ապրանքների թանկացման վերաբերյալ... մանրամասն »
Գնաճը համահունչ է փոխարժեքի փոփոխությանը. ՏՄՊՊ հանձնաժողովի դիտարկումը
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյան - Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, պարոն Շաբոյանին առաջարկել ենք, որպեսզի ներկայացնի իր դիտարկումների արդյունքները ապրանքների թանկացման հարցում և շուկայական դիրքի չարաշահումները: ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական... մանրամասն »

Четверг, 11 Декабрь 2014
Возглавляемая Премьер-министром РА Овиком Абраамяном правительственная делегация по приглашению Премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили с официальным визитом находится в столице Грузии Тбилиси. После беседы премьер-министров двух стран с глазу на глаз и... подробности »
В Тбилиси состоялись переговоры высокого уровня премьер-министров Армении и Грузии
С участием членов правительственных делегаций, возглавляемых премьер-министрами Армении и Грузии, в Правительстве Грузии состоялись двусторонние переговоры высокого уровня. За встречей глав правительств двух стран с глазу на глаз последовала встреча в расширенном... подробности »
Премьер-министр РА Овик Абраамян с официальным визитом прибыл в Тбилиси
Возглавляемая Премьер-министром Армении Овиком Абраамяном правительственная делегация по приглашению Премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили с официальным визитом прибыла в Грузию. В международном аэропорту Тбилиси Премьер-министра Армении встретил... подробности »
Осуществляется постоянный мониторинг экономической деятельности крупных компаний
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед тем, как перейти к обсуждению вопросов повестки дня, по предложению Премьер-министра председатель Государственной комиссии по защите экономической... подробности »