Չորեքշաբթի, 4 Փետրվարի 2015
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը փետրվարի 5-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվա՝ մասնակցելու փետրվարի 6-ին կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին: Այցի շրջանակում... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-շվեդական կապերի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության գործերի հավատարմատար Մարտին Էնբերգին: Վարչապետը կարևորել է ՀՀ-ում և Շվեդիայում դեսպանություն հիմնելու մասին երկկողմ փոխադարձ որոշումները՝ Շվեդիայի հետ համագործակցության խորացման և ընդլայնման... մանրամասն »

Возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном делегация отправится в Москву
Возглавляемая Премьер-министром РА Овиком Абраамяном правительственная делегация 5 февраля с двухдневным рабочим визитом отправится в столицу Российской Федерации Москву для участия в заседании Евразийского межправительственного совета, которое состоится 6 февраля.... подробности »
Обсуждены вопросы расширения армяно-шведских связей
Премьер-министр Овик Абраамян принял поверенного в делах Королевства Швеция в Армении Мартина Энберга. Премьер-министр отметил важность двусторонних взаимных решений об основании посольств в РА и Швеции в контексте углубления и расширения сотрудничества с Швецией.... подробности »