ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ ստեղծվել է հանձնաժողով
Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 2-րդ ենթակետը` 2015 թվականի նոյոմբերի 3-ին ՌԴ Տուլայի մարզում տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհված Հայաստանի... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Մոսկվա-Երևան երթուղու ավտոբուսի վթարի կապակցությամբ
Խոր վշտով տեղեկացա Ռուսաստանի Դաշնության Տուլայի տարածաշրջանում տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ավտոբուսի ողբերգական վթարի մասին, որի հետևանքով զոհվել են և ծանր վիրավորվել մեր հայրենակիցները: Կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն և զորակցություն... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, ազգային-քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի մահվան տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Եռաբլուր, հարգանքի տուրք է մատուցել նրա հիշատակին և ծաղիկներ դրել շիրիմին:
Վարչապետն ընդունել է ՌԴ Արխանգելսկի և Յարոսլավի նահանգապետերին
Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 4-րդ համաժողովի շրջանակում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Արխանգելսկի նահանգապետ Իգոր Օռլովին և Յարոսլավի նահանգապետ Սերգեյ Յաստրեբովին: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանի և... մանրամասն »
Վարչապետը ներկա է գտնվել Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 4-րդ համաժողովի բացմանը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային կենտրոնում մասնակցել է Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 4-րդ համաժողովի... մանրամասն »

Вторник, 3 Ноябрь 2015
Премьер-министр Республики Армения Овик Абраамян сегодня с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко в выставочном комплексе «Ереван экспо» принял участие в официальном открытии Четвертого... подробности »
Решением Премьер-министра РА Овика Абраамяна создана комиссия
На основании подпункта 2 пункта 121 порядка, установленного указом Президента Республики Армения УП-174-Н от 18 июля 2007 года, с целью организации похорон граждан Республики Армения, погибших вследствие аварии автобуса маршрута Москва-Ереван, произошедшей 3 ноября в... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян выразил соболезнования в связи с аварией автобуса маршрута Москва-Ереван
С глубокой болью узнал о трагической аварии автобуса маршрута Москва-Ереван в Тульской области Российской Федерации, вследствие которой погибли и тяжело ранены наши соотечественники. От имени Правительства и от себя лично выражаю глубокие соболезнования и... подробности »
Премьер-министр РА Овик Абраамян посетил Ераблур, отдал дань уважения памяти Ашота Навасардяна
Премьер-министр РА Овик Абраамян сегодня в связи с годовщиной смерти учредителя Республиканской партии Армении, национально-политического деятеля Ашота Навасардяна посетил Ераблур, отдал дань уважения его памяти и возложил цветы к могиле.
Премьер-министр принял губернаторов Архангельской и Ярославской областей РФ
В рамках Четвертого армяно-российского межрегионального форума Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял губернатора Архангельской области Российской Федерации Игоря Орлова и губернатора Ярославской области Сергея Ястребова. Глава Правительства высоко оценил... подробности »