Վարչապետը ներկա է գտնվել Հայոց ցեղասպանության100-րդ տարելիցին նվիրված «Մեկ ժամ հիշողություն» ներկայացման պրեմիերային
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոնում ներկա է գտնվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ներկայացման պրեմիերային՝ բեմադրված ըստ արձակագիր, դրամատուրգ Կարինե Խոդիկյանի «Մեկ ժամ հիշողություն»... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր վշտով տեղեկացա Հայաստանի և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, հայ թատրոնի և կինոյի ականավոր դերասանուհի Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան մասին: Անգնահատելի է Վարդուհի Վարդերեսյանի ներդրումը հայ թատերարվեստի կայացման և զարգացման գործում: Նա իր երկարամյա մասնագիտական... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Սերբիայի պաշտպանության նախարարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Սերբիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Բրատիսլավ Գաշիչին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետ Աբրահամյանը գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի ու Սերբիայի միջև համագործակցության ընթացքից և կարևորել տարբեր... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Խորհրդին են ներկայացվել Արտաշատ-Քաջարան ավտոճանապարհի նախնական... մանրամասն »

Вторник, 24 Ноябрь 2015
Премьер-министр присутствовал на премьере спектакля «Один час памяти», посвященного 100-летней годовщине Геноцида армян
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в Ереванском государственном русском драматическом театре имени К.Станиславского присутствовал на премьере спектакля, посвященного 100-летней годовщине Геноцида армян, поставленного по пьесе прозаика, драматурга Карине Ходикян... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Вардуи Вардересян
С глубоким прискорбием узнал о кончине народной артистки Армении и СССР, выдающейся актрисы армянского театра и кино Вардуи Вардересян. Неоценим вклад Вардуи Вардересян в дело становления и развития армянского театрального искусства. За свою многолетнюю... подробности »
Премьер-министр принял Министра обороны Сербии
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Министра обороны Республики Сербия Братислава Гашича и возглавляемую им делегацию. Премьер-министр выразил удовлетворение ходом сотрудничества между Арменией и Сербией и отметил важность его развития по всем... подробности »
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и Устойчивого городского развития. Совету были представлены результаты... подробности »