Վարչապետն ընդունել է «Պոլիմետալ» ընկերության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է «Պոլիմետալ» բաժնետիրական ընկերության նախագահ Իգոր Ֆինոգենովին և ընկերության գործադիր տնօրեն Վիտալի Նեսիսին: Հովիկ Աբրահամյանը ողջունել է ընկերության գործունեությունը և ներդրումային ծրագրերը Հայաստանի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլին և Ջուզեպպե Գալատիին: Վարչապետը ողջունել է համազեկուցողների այցը Հայաստան, կարևորել ԵԽԽՎ մոնիթորինգի... մանրամասն »
Կայացել է ՀՀ-ում պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի մշակման մշտապես գործող բարձրագույն խորհրդի նիստը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) մշակման մշտապես գործող բարձրագույն խորհրդի նիստը։ Նիստում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետությունում 2017-2019 թթ.... մանրամասն »
«Կառավարությունն ունի բավական քաղաքական կամք կյանքի կոչելու բոլոր անհրաժեշտ քայլերը». Հովիկ Աբրահամյան
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը վարչապետը հանդես է եկել հայտարարությամբ . «Հարգելի՛ գործընկերներ, Քառօրյա պատերազմը ստիպեց բոլորիս... մանրամասն »

Четверг, 12 Май 2016
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял президента акционерной компании «Полиметалл» Игоря Финогенова и исполнительного директора компании Виталия Несиса. Овик Абраамян приветствовал деятельность и инвестиционные программы компании в сфере горной... подробности »
Премьер-министр принял содокладчиков мониторинговой комиссии ПАСЕ
Премьер-министр Овик Абраамян принял содокладчиков мониторинговой комиссии Парламентской ассамблеи Совета Европы по вопросам Армении Алана Миля и Джузеппе Галати. Премьер-министр приветствовал визит содокладчиков в Армению, отметил важность сотрудничества с... подробности »
Состоялось заседание постоянно действующего Высшего совета по разработке программы среднесрочных государственных расходов в РА
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось заседание постоянно действующего Высшего совета по разработке программы среднесрочных государственных расходов в Республике Армения. На заседании были обсуждены... подробности »
Овик Абраамян: «У Правительства достаточно политической воли для воплощения в жизнь всех необходимых шагов»
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр выступил с заявлением. «Уважаемые коллеги! Четырехдневная война заставила всех нас переосмыслить... подробности »