Հինգշաբթի, 19 Մայիսի 2016
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Գերմանիայի բնության պահպանության միության նախագահ Օլաֆ Չիմպկեի գլխավորած գերմանական գործարարների պատվիրակությանը: Վարչապետը կարևորել է Գերմանիայի հետ տնտեսական հարաբերությունների զարգացումն ու բնապահպանության ոլորտում... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Բելառուսի հարկերի և վճարների նախարարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության հարկերի և վճարների նախարար Սերգեյ Նալիվայկոյին: Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Բելառուսի հետ հարաբերությունների զարգացումը, և պարոն Նալիվայկոյի այցը կնպաստի երկու... մանրամասն »
Կառավարությունը կկրճատի պետական գերատեսչությունների շուրջ 800 ավտոմեքենա
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նախքան նիստի օրակարգային հարցերի քննարկումը ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը ներկայացրել է զեկույց՝ նախորդ նիստին վարչապետի տված... մանրամասն »
Տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը
Մայիսի 20-ին Հայաստանում տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որին կմասնակցեն ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարները: Նիստի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ինտեգրացիոն փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:... մանրամասն »

Четверг, 19 Май 2016
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию германских предпринимателей, возглавляемую председателем Общества охраны природы Германии Олафом Чимпке. Премьер-министр отметил важность развития экономических отношений и результативного сотрудничества в сфере... подробности »
Премьер-министр принял Министра по налогам и сборам Беларуси
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Министра по налогам и сборам Республики Беларусь Сергея Наливайко. Приветствуя гостя, Премьер-министр отметил, что Армения придает важное значение развитию отношений с Беларусью, и визит господина Наливайко будет... подробности »
Правительство сократит около 800 автомашин государственных ведомств
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Министр-руководитель Аппарата Правительства РА Давид Арутюнян представил доклад о поручении Премьер-министра, данном на... подробности »
Состоится очередное заседание Евразийского межправительственного совета
20 мая в Армении состоится очередное заседание Евразийского межправительственного совета, в котором примут участие главы правительств государств – членов ЕАЭС. В ходе заседания планируется обсудить широкий круг вопросов интеграционного взаимодействия. Глав... подробности »