Վարչապետը ՀՊՏՀ շրջանավարտներին է հանձնել ավարտական պետական դիպլոմներ
ՀՀ վարչապետ, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել «ՀՊՏՀ շրջանավարտ-2016» միջոցառմանը, որի ընթացքում բակալավրիատի շրջանավարտներին են հանձնվել ավարտական պետական դիպլոմներ: Գերազանցության դիպլոմները շրջանավարտներին է հանձնել վարչապետը:... մանրամասն »
Վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն Արթիկում և Վերին Լարսում ստեղծված իրավիճակի շուրջ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Շիրակի մարզի Արթիկ քաղաքում հունիսի 24-ին տեղի ունեցած հեղեղի պատճառած վնասների նախնական ուսումնասիրության արդյունքները: Զեկուցվել է, որ ներկայում... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է տեքստիլի արտադրությամբ զբաղվող ընկերության ծրագրերին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է տեքստիլի արտադրությամբ զբաղվող «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն: Կառավարության ղեկավարը շրջել է ձեռնարկությունով, ծանոթացել արտադրական հզորություններին և առաջիկա ծրագրերին: Ընկերության տնօրեն Մարատ Մովսիսյանը տեղեկացրել է,... մանրամասն »

Премьер-министр вручил выпускникам АГЭУ выпускные государственные дипломы
Премьер-министр, председатель Совета Армянского государственного экономического университета (АГЭУ) Овик Абраамян присутствовал на мероприятии, в ходе которого выпускникам бакалавриата были вручены выпускные государственные дипломы. Дипломы с отличием выпускникам... подробности »
Под председательством Премьер-министра состоялось совещание по вопросам ситуации, создавшейся в Артике и Верхнем Ларсе
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены результаты предварительного изучения ущерба, нанесенного наводнением, имевшим место 24 июня в городе Артике Ширакской области. Было доложено,... подробности »
Премьер-министр ознакомился с программами компании, занимающейся производством текстиля
Премьер-министр Овик Абраамян посетил занимающуюся производством текстиля компанию «Алекс текстиль». Глава Правительства обошел предприятие, ознакомился с его производственными мощностями и предстоящими программами. Директор компании Марат Мовсисян... подробности »