Վարչապետի մոտ քննարկվել են տեսչական բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի առաջին հարցով քննարկվել են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Շուկայի վերահսկողության տեսչական... մանրամասն »
Կառավարությունը մարզերի հրատապ խնդիրների լուծման նպատակով կհատկացնի 5 միլիարդ դրամ
Կառավարությունում հանրապետության մարզպետների մասնակցությամբ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը տեղեկացրել է, որ որոշում է կայացվել պահուստային ֆոնդից մարզերին հատկացնել 5 մլրդ դրամ՝ հրատապ խնդիրների լուծման նպատակով: «Անհրաժեշտ է... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են Սյունիքի և Լոռու մարզերից ներկայացված ծրագրերը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Սյունիքի և ՀՀ Լոռու մարզերից ներկայացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները: Սյունիքի մարզից ստացված ծրագրերը վերաբերում էին... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ համագործակցությունը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դեբորա Գրիսերը:... մանրամասն »

Пятница, 10 Февраль 2017
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета по координации инспекционных реформ. В рамках первого вопроса повестки дня были обсуждены проверочные анкеты для осуществления государственного... подробности »
Правительство с целью решения актуальных задач областей выделит 5 млрд драмов
В Правительстве в ходе совещания с участием губернаторов областей республики Премьер-министр Карен Карапетян проинформировал, что принято решение о выделении областям из резервного фонда 5 млрд драмов с целью решения актуальных задач. «Необходимо выбрать имеющие... подробности »
В Правительстве обсуждены программы, представленные из Сюникской и Лорийской областей
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены пакеты инвестиционных программ, представленные из Сюникской и Лорийской областей. Полученные из Сюникской области программы... подробности »
Карен Карапетян и посол США в РА обсудили сотрудничество в направлении борьбы с коррупцией
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Ричарда Милса. На встрече присутствовала также руководитель армянского офиса Агентства международного развития США (USAID) Дебора Грисер.... подробности »