Կառավարությունում քննարկվել է Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման ներդրումային ծրագրի ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Քոնթուր Գլոբալ» ընկերության գործադիր փոխնախագահ և գլխավոր գործառնական տնօրեն Կարլ Շնադտին: Զրուցակիցները քննարկել են Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման ներդրումային ծրագրի... մանրամասն »
Կամրապնդվեն դատական իշխանության անկախության սահմանադրական երաշխիքները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Գործադիրը հավանություն է տվել «ՀՀ դատական օրենսգիրք» ՀՀ սահմանադրական օրենքի նախագծին, որի ընդունման արդյունքում կապահովվի, մասնավորապես, անկախ, ինքնուրույն և... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության և «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլի Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման շրջանակային հուշագիր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլ Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության Արևելյան Եվրոպայի, Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի տարածաշրջանի և «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլի Դյութի Ֆրի»-ի նախագահ Դրագո Ազինովիչի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը... մանրամասն »

В Правительстве обсужден ход реализации инвестиционной программы модернизации и полноценного задействования Воротанского комплекса гидроэлектростанций
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял исполнительного вице-президента и главного операционного директора компании «Контур Глобал» Карла Шнадта. Собеседники обсудили ход реализации инвестиционной программы модернизации и полноценного задействования... подробности »
Будут укреплены конституционные гарантии независимости судебной власти
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Правительство одобрило проект конституционного закона РА «Судебный кодекс РА», в результате принятия которого будет, в частности, обеспечено становление... подробности »
Между Правительством РА и компанией «Филлип Моррис Интернейшнл Менеджмент Эс Эй» подписан рамочный меморандум о взаимопонимании
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию, возглавляемую президентом компании «Филлип Моррис Интернейшнл Менеджмент Эс Эй» по региону Восточной Европы, Среднего Востока и Африки и «Филлип Моррис Интернейшнли Дьюти Фри» Драго Азиновичем.... подробности »