Ուրբաթ, 24 Մարտի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ղեկավարներին: Պատվիրակությունը Հայաստան է ժամանել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը ծանոթացել է հայկական PicsArt-ի ծրագրերին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է հայկական PicsArt ընկերություն: PicsArt-ը լուսանկարների խմբագրման համար նախատեսված հավելված է և սոցիալական ցանց, որը ստեղծել են հայ ծրագրավորողները: Շրջայցի ընթացքում վարչապետ Կարապետյանը ծանոթացել է PicsArt-ի գործունեությանը,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Թուրքմենստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը մարտի 27-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Թուրքմենստան: Այցի շրջանակում Կարեն Կարապետյանն Աշխաբադում հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի, Թուրքմենստանի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Վազիլ Հուդակին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ-ում Եվրոպական պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին: Վարչապետը բարձր է գնահատել ԵՆԲ-ի հետ համագործակցությունը՝ ուղղված... մանրամասն »
«EITI ստանդարտի ներդրումը համահունչ է կառավարության որդեգրած բաց և թափանցիկ գործելաոճին». Կարեն Կարապետյան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության՝ Արդյունահանող ճյուղերի թափանցիկության նախաձեռնության (ԱՃԹՆ/EITI) թեկնածու անդամ երկիր դառնալուն նվիրված միջոցառմանը: Այն կազմակերպվել է ՀՀ կառավարության կողմից՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման... մանրամասն »
Հայ-ռուսական հարաբերություններն ունեն մեծ ներուժ հետագա առաջընթացի համար. Կարեն Կարապետյանը մասնակցել է Ռազմավարական համաժողովի բացմանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Երևանում ներկա է գտնվել Ռազմավարական համաժողովի բացմանը, որին մասնակցում են ՀՀ կառավարության ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի և ՌԴ ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության, ՌԴ բիզնես նախաձեռնությունների աջակցության... մանրամասն »

Пятница, 24 Март 2017
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял руководителей сферы информационных технологий государств-членов Евразийского экономического союза. Делегация прибыла в Армению с целью участия в семинаре, организованном по инициативе Министра транспорта, связи и... подробности »
Премьер-министр ознакомился с программами армянской компании PicsArt
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил армянскую компанию PicsArt. PicsArt является предназначенным для редактирования фотографий приложением и социальной сетью, которые создали армянские программисты. В ходе посещения Премьер-министр Карапетян ознакомился с... подробности »
Премьер-министр РА Карен Карапетян с официальным визитом отправится в Туркменистан
Возглавляемая Премьер-министром Кареном Карапетяном правительственная делегация 27 марта с двухдневным официальным визитом отправится в Туркменистан. В рамках визита Карен Карапетян в Ашхабаде встретится с Президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым,... подробности »
Премьер-министр принял вице-президента Европейского инвестиционного банка
Премьер-министр Карен Карапетян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Вазила Худака. На встрече присутствовал также руководитель делегации Европейского союза в РА, посол Петр Свитальский. Премьер-министр высоко оценил сотрудничество с ЕИБ,... подробности »
Карен Карапетян: «Внедрение стандарта EITI созвучно открытому и прозрачному стилю работы Правительства»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня присутствовал на мероприятии, посвященном присвоению Республике Армения статуса страны-кандидата Инициативы прозрачности добывающих отраслей (ИПДО/EITI). Оно было организовано Правительством РА при содействии программы... подробности »
Армяно-российские отношения имеют большой потенциал для дальнейшего прогресса: Карен Карапетян принял участие в открытии Стратегического форума
Премьер-министр Карен Карапетян в Ереване принял участие в открытии Стратегического форума, в котором принимают участие руководители и представители Центра стратегических инициатив Правительства РА и Агентства стратегических инициатив РФ, Клуба лидеров по... подробности »