Վարչապետին զեկուցվել է Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի ընթացքի մասին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է Գյումրիի Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի ընթացքը: Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է «Կումայրի վերածնունդ» ոչ հրապարակային... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-լեհական տնտեսական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Եժի Նովակովսկիին: Նշելով, որ այս տարի լրանում է Հայաստանի և Լեհաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը՝ վարչապետը կարևորել է երկկողմ համագործակցության... մանրամասն »
«Ճիշտ ուղու վրա եք, բայց խնդրում եմ տեմպերն արագացնել». Կարեն Կարապետյանը առողջապահության նախարարության աշխատակազմի հետ քննարկել է ոլորտի բարեփոխումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է ՀՀ առողջապահության նախարարություն, ղեկավար կազմի հետ քննարկել գերատեսչության ծրագրերը, բարեփոխումների ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Կառավարության ղեկավարին ներկայացվել են առողջապահության ոլորտի ֆինանսավորման և ֆինանսական... մանրամասն »

Премьер-министру доложили о ходе реализации программы развития исторического центра Кумайри
Во время состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна очередного рабочего совещания был обсужден ход реализации программы развития исторического центра Кумайри в Гюмри. Главе Правительства доложили о работах, осуществляемых в рамках непубличного... подробности »
Обсуждены вопросы развития армяно-польских экономических связей
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении Ежи Новаковски. Отметив, что в этом году исполняется 25 лет с момента установления дипломатических отношений между Арменией и Польшей, Премьер-министр отметил важность... подробности »
Карен Карапетян с аппаратом Министерства здравоохранения обсудил реформы сферы: «Вы на правильном пути, но прошу ускорить темпы»
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Министерство здравоохранения РА, с руководящим составом обсудил программы, ход реформ и предстоящие задачи ведомства. Главе Правительства были представлены работы, выполненные в направлении финансирования сферы... подробности »