Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղրղզստանի վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղրղզստանի վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին՝ Ղրղզստանի Օշի մարզում տեղի ունեցած սողանքի հետ կապված, որի հետևանքով տասնյակ մարդկային զոհեր են եղել: Հեռագրում մասնավորապես ասված է․ «Մեր աջակցությունն ենք... մանրամասն »
Շարունակվում են կառուցապատման գործընթացների խթանման վերաբերյալ քննարկումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր կայացել է Հայաստանում կառուցապատման ոլորտի աշխուժացման վերաբերյալ հերթական խորհրդակցությունը, որին մասնակցել են շահագրգիռ պետական գերատեսչությունների և կառուցապատող ընկերությունների... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են հակակարկտային պաշտպանության արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում հակակարկտային պաշտպանության առավել արդյունավետ համակարգի ստեղծմանը վերաբերող հարցեր: Ներկայացնելով այդ նպատակով կատարված հետազոտության արդյունքները՝... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է զարգացման լավագույն ծրագրեր ներկայացրած Արարատի և Լոռու մարզերի համայնքների ղեկավարներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Արարատի մարզի 5 և Լոռու մարզի 4 համայնքների լավագույն հնգամյա զարգացման ծրագրերը: Համայնքների ղեկավարները վարչապետին են ներկայացրել ձեռնարկատիրական և սոցիալական բնույթի զարգացման... մանրամասն »

Суббота, 29 Апрель 2017
Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Кыргызстана Сооронбаю Жээнбекову
Премьер-министр РА Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Кыргызской Республики Сооронбаю Жээнбекову в связи с сошедшим в Ошской области Кыргызстана оползнем, вследствие которого погибли десятки людей. В телеграмме, в частности,... подробности »
Продолжаются обсуждения вопросов стимулирования процессов застройки
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна сегодня в Правительстве состоялось очередное совещание по вопросам активизации сферы застройки в Армении, в котором приняли участие представители заинтересованных государственных ведомств и... подробности »
В Правительстве обсуждены вопросы повышения эффективности противоградовой защиты
В ходе состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы создания в республике более эффективной противоградовой защиты. Представляя итоги проведенного с этой целью исследования, Министр по чрезвычайным ситуациям Давид... подробности »
Премьер-министр принял руководителей общин Араратской и Лорийской областей, представивших лучшие программы развития
В ходе состоявшегося у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены лучшие программы пятилетнего развития 5 общин Араратской области и 4 общин Лорийской области. Руководители общин представили Премьер-министру различные программы... подробности »