Քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում գործակցությանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է գյուղատնտեսական տեխնիկայի արտադրությամբ զբաղվող «Զետոր» չեխական ընկերության պատվիրակությանը: Հանդիպմանը քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները: Ընկերության... մանրամասն »
2017 թվականին ակնկալվում է էլեկտրաէներգիայի արտահանման 20-25 տոկոսի աճ. Վարչապետն այցելել է Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություն, քննարկել Հայաստանի էներգետիկ քաղաքականությանը, էներգետիկ համակարգի երկարաժամկետ (մինչև 2036 թվականը) զարգացման ռազմավարությանը, ենթակառուցվածքների արդիականացմանը,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ. «Շահագրգռված ենք, որպեսզի «Թավիթյան» հիմնադրամն ընդլայնի իր գործունեությունը»
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Թավիթյան» հիմնադրամի պատվիրակությանը՝ հիմնադրամի հիմնադիր, նախագահ, գործարար և բարեգործ Ասո Թավիթյանի ու Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցի դեկան, ադմիրալ Ջեյմս Ստավրիդիսի գլխավորությամբ: Վարչապետը,... մանրամասն »
Կառավարությունը նախատեսում է գործուն աջակցություն ցուցաբերել գերակա ոլորտներում աշխատող և նոր ստեղծվող ձեռնարկություններին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Տնտեսության գերակա ոլորտներում աշխատող ձեռնարկություններին պետության կողմից... մանրամասն »
Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին՝ Իրանի Գուլիստան նահանգում տեղի ունեցած հանքի փլուզման կապակցությամբ, որի հետևանքով տասնյակ մարդիկ են զոհվել: Հեռագրում մասնավորապես... մանրամասն »

Обсуждены вопросы сотрудничества в сфере сельского хозяйства
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию чешской компании «Зетор», занимающейся производством сельскохозяйственной техники. На встрече были обсуждены возможности сотрудничества в сфере сельского хозяйства. Представители компании отметили,... подробности »
В 2017 году ожидается 20-25-процентный рост экспорта электроэнергии: Премьер-министр посетил Министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов
Премьер-министр Карен Карапетян посетил Министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА, обсудил ряд вопросов, касающихся энергетической политики, стратегии долгосрочного (до 2036 года) развития энергетической системы Армении, модернизации... подробности »
Премьер-министр РА: «Мы заинтересованы, чтобы фонд «Тавитян» расширил свою деятельность»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию фонда «Тавитян» во главе с учредителем, президентом фонда, бизнесменом, благотворителем Асо Тавитяном и деканом Флетчерской школы права и дипломатии, адмиралом Джеймсом Ставридисом. Приветствуя гостей,... подробности »
Правительство планирует оказать действенную поддержку работающим в приоритетных сферах и новосозданным предприятиям
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Относительно новой политики субсидирования государством работающих в приоритетных... подробности »
Премьер-министр направил телеграмму соболезнования Первому Вице-президенту ИРИ
Премьер-министр РА Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования Первому Вице-президенту Исламской Республики Иран Эсхаку Джахангири в связи с обрушением на шахте в иранской провинции Голестан, вследствие которого погибли десятки людей. В телеграмме, в... подробности »