Ներկայացվել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հետագա գործունեության տեսլականը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի (ՀԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստը: ՀԶՀ գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը ներկայացրել է հիմնադրամի 2017թ. գործունեության ծրագիրը: Նա, մասնավորապես,... մանրամասն »
Պետությունը սուբսիդավորելու է գերակա ոլորտների վարկային տոկոսները. Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է բանկային համակարգի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ և բանկային համակարգի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը: Վարչապետը կարևորել է ոլորտի ներկայացուցիչների հետ պարբերական հանդիպումների անցկացումը և ընդգծել, որ... մանրամասն »
Վարչապետը և Էստոնիայի ԱԳ նախարարը քննարկել են համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Էստոնիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սվեն Միկսերին: Նշելով, որ այս տարի լրանում է Հայաստանի և Էստոնիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը, որոնք կարելի է բնութագրել որպես բարեկամական և... մանրամասն »

Представлено видение дальнейшей деятельности Фонда развития Армении
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна сегодня в Правительстве состоялось заседание Совета попечителей Фонда развития Армении. Исполнительный директор Фонда развития Армении Армен Авак Авакян представил программу деятельности фонда на 2017 год. В... подробности »
Государство будет субсидировать кредитные проценты приоритетных сфер: Карен Карапетян встретился с представителями банковской сферы
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна и при участии представителей банковской системы в Правительстве состоялось очередное совещание. Премьер-министр указал на важность проведения периодических встреч с представителями банковской сферы и... подробности »
Премьер-министр и Министр иностранных дел Эстонии обсудили перспективы расширения сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Министра иностранных дел Эстонской Республики Свена Миксера. Отметив, что в этом году исполняется 25 лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Эстонией, которые можно охарактеризовать как... подробности »