Կարեն Կարապետյանը և Ալան Պիյուն քննարկել են Հայաստան-ՎԶԵԲ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) փոխնախագահ Ալան Պիյուի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը բարձր է գնահատել Հայաստան-ՎԶԵԲ 25-ամյա համագործակցությունը և նշել, որ ՎԶԵԲ-ը Հայաստանի առանցքային գործընկերներից է:... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է China Construction First Group կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է China Construction First Group կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Վէյ Յանին: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ճանապարհաշինության և ենթակառուցվածքների բարելավման ոլորտներում ընթացքի մեջ գտնվող և նախատեսվող ներդրումային ծրագրերում... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Վազիլ Հուդակի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Վազիլ Հուդակի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին: Կառավարության ղեկավարը... մանրամասն »
Վրաստանի վարչապետի այցը Հայաստան հետաձգվել է
Վրացական կողմի խնդրանքով Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի այցը Հայաստան հետաձգվել է անորոշ ժամանակով: Այն կկայանա Վրաստանի խորհրդարանի կողմից երկրի կառավարության կազմը հաստատելուց հետո:
Վարչապետն ընդունել է ՀՀ գինեգործության ոլորտում ներդրումային ծրագրեր նախաձեռնած շվեյցարացի գործարարին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է շվեյցարացի գործարար Ջեյքբ Շուլերին, ով ներկայացնում է Շվեյցարիայի ամենահայտնի գինու տներից մեկը՝ Schuler St. Jakobs Kellerei-ը: Ընկերությունը գործունեություն է ծավալել Վայոց ձորի մարզի Ռինդ ու Աղավնաձոր համայնքներում և պատրաստվում է... մանրամասն »
Դեկտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիին: Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ ՀՀ նախագահի, ԱԺ նախագահի և... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է ապաքրեականացնել տնտեսական ոլորտում հանրային վտանգավորության ցածր աստիճան ունեցող հանցագործությունները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Կառավարության ղեկավարի առաջին հանձնարարականը տնտեսական գործունեության ոլորտում որոշ... մանրամասն »

Четверг, 30 Ноябрь 2017
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с вице-президентом Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Аланом Пию. Премьер-министр высоко оценил 25-летнее сотрудничество Армения-ЕБРР и отметил, что ЕБРР является одним из ключевых... подробности »
Премьер-министр принял заместителя генерального директора корпорации China Construction First Group
Премьер-министр Карен Карапетян принял заместителя генерального директора корпорации China Construction First Group Вэя Яна. На встрече были обсуждены возможности вовлечения китайской корпорации в находящиеся в процессе осуществления и планируемые инвестиционные программы в... подробности »
Карен Карапетян принял делегацию во главе с вице-президентом Европейского инвестиционного банка Вазилом Худаком
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с вице-президентом Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Вазилом Худаком. На встрече присутствовал также руководитель делегации Европейского союза в Армении, посол Петр Свитальский.... подробности »
Визит премьер-министра Грузии в Армению перенесен
По просьбе грузинской стороны визит премьер-министра Грузии Георгия Квирикашвили в Армению перенесен на неопределенное время и состоится после утверждения состава правительства Грузии парламентом страны.
Премьер-министр принял швейцарского предпринимателя, инициировавшего инвестиционные программы в сфере виноделия РА
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял швейцарского предпринимателя Джейкоба Шулера, который представляет один из самых известных винных домов Швейцарии – Schuler St. Jakobs Kellerei. Компания осуществляет деятельность в общинах Ринд и Ахавнадзор Вайоц Дзорской... подробности »
1 декабря по приглашению Премьер-министра Республики Армения Карена Карапетяна с официальным визитом в Армению прибудет Премьер-министр Грузии Гиорги Квирикашвили. В рамках визита запланированы его встречи с высшим руководством РА: Президентом РА, Председателем НС РА... подробности »
Премьер-министр поручил декриминализировать имеющие низкую степень общественной опасности преступления в экономической сфере
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение Главы Правительства касалось декриминализации некоторых... подробности »