Ներկայացվել է «Հայաստանի թվային փոխակերպման օրակարգ 2018-2030թթ» շրջանակային փաստաթղթի նախագիծը
«Հայաստանի թվային փոխակերպման օրակարգ 2018-2030թթ» շրջանակային փաստաթղթի նախագիծն այսօր ներկայացվել է ՀՀ վարչապետին և կառավարության անդամներին։ Այն մշակել է «Թվային Հայաստան» հիմնադրամը՝ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի հետ համատեղ։ Հիմնադրամի... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություն՝ ծանոթանալու 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքներին, ինչպես նաև 2018 թ. անելիքներին: Նախարար Աշոտ Մանուկյանը զեկուցել է,... մանրամասն »
Քննարկվել են Հայաստանի և Չինաստանի միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թյան Էրլունին: Կարևորելով երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետևողական զարգացումը՝ կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ հայկական կողմը հետաքրքրված է չինաստանցի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին՝ պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Բրեդլի Բուզետտոյին կատարված աշխատանքի ու... մանրամասն »

Вторник, 30 Январь 2018
Представлен проект рамочного документа «Повестка дня цифровой трансформации Армении на 2018-2030 гг.»
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание совета попечителей фонда «Цифровая Армения», в ходе которого был представлен проект документа «Повестка дня цифровой трансформации Армении на 2018-2030... подробности »
Премьер-министр посетил Министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил Министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА для ознакомления с результатами выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачами на 2018 год. Министр Ашот Манукян... подробности »
Обсуждены пути дальнейшего развития экономического сотрудничества между Арменией и Китаем
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Китая в Армении Тяня Эрлуна. Придавая важное значение последовательному развитию экономического сотрудничества между двумя странами, Глава Правительства подчеркнул, что армянская сторона... подробности »
Премьер-министр принял постоянного координатора ООН, постоянного представителя ПРООН в Армении Бредли Бузетто
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял постоянного координатора ООН, постоянного представителя Программы развития ООН (ПРООН) в Армении Бредли Бузетто в связи с завершением миссии. Премьер-министр поблагодарил Бредли Бузетто за выполненную работу и большой... подробности »