Վարչապետն ընդունել է Մադագասկարի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Մադագասկարի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անրի Ռաբարի-Նձակային: Վարչապետը գոհունակությամբ նշել է, որ վերջին տարիներին աշխուժացել է երկկողմ քաղաքական երկխոսությունը տարբեր միջազգային հարթակներում և, հատկապես,... մանրամասն »
Վարչապետը հյուրանոցային տնտեսությունների ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ոլորտի զարգացման ուղիները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հյուրանոցային տնտեսությունների ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ոլորտի զարգացման հնարավորություններն ու դրան ուղղված հետագա քայլերը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի կողմից մշակված «Երկրի... մանրամասն »
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Լիբանանի նախագահի հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հայաստանում պաշտոնական այցով գտնվող Լիբանանի նախագահ Միշել Աունի հետ: Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկու բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունների ներկա մակարդակը և կարևորել փոխշահավետ... մանրամասն »
Կառավարությունը նախատեսում է մեղմել օրինապահ հարկ վճարողների նկատմամբ վարչարարությունը և նվազեցնել հարկային ստվերի ռիսկերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Կառավարության ղեկավարի առաջին հանձնարարականը հարկային ստվերի ռիսկերի և ոլորտային այլ... մանրամասն »

Премьер-министр принял Министра иностранных дел Республики Мадагаскар
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Министра иностранных дел Республики Мадагаскар Анри Рабари-Ндзаку. Премьер-министр с удовлетворением отметил, что в последние годы активизировался двусторонний политический диалог на различных международных... подробности »
Премьер-министр обсудил с представителями гостиничных хозяйств пути развития сферы
Премьер-министр Карен Карапетян обсудил с представителями гостиничных хозяйств возможности развития сферы и направленные на это дальнейшие шаги. В частности, был рассмотрен разработанный Центром стратегических инициатив проект «Инструмент продвижения страны»,... подробности »
Премьер-министр Карен Карапетян провел рабочий обед с Президентом Ливана
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня провел рабочий обед с находящимся в Армении с официальным визитом Президентом Ливана Мишелем Ауном. Собеседники высоко оценили нынешний уровень отношений между двумя дружественными странами и отметили важность дальнейшего... подробности »
Правительство намерено смягчить администрирование в отношении законопослушных налогоплательщиков и сократить теневые налоговые риски
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение Главы Правительства касалось теневых налоговых рисков и других... подробности »