Հինգշաբթի, 19 Մարտի 2020
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը կազմում է միայնակ կենսաթոշակառուների, միայն կենսաթոշակառուներից բաղկացած, տեղաշարժման դժվարություններ, տեսողության խնդիրներ ունեցող անձանց, այդ թվում իրենց խնամքին անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքների էլեկտրոնային... մանրամասն »
«Գթության խոհանոց» բարեգործական ճաշարանի շահառուները 20 օրվա համար նախատեսված սննդամթերքի փաթեթներ կստանան
Նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով՝ մինչև ս.թ. ապրիլի 14-ը «Գթության խոհանոց» ծրագիրը դադարեցնում է շահառուների սպասարկումը: Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է պատրաստել 20 օրվա համար նախատեսված սննդամթերքի փաթեթներ, որոնք երկուշաբթի օրվանից... մանրամասն »
ՏՏ հայ մասնագետների խումբը կմոդելավորի կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը Հայաստանում
Կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածման տվյալների հավաքագրման, վերլուծության, միջազգային գործընկերների ունեցած տվյալների համադրման, իրավիճակի ընթացքի կանխատեսման նպատակով ստեղծվել է հետազոտական խումբ, որում ներգրավված են վերլուծաբաններ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և... մանրամասն »
ԱԳՆ մամուլի խոսնակի հայտարարությունը Վերին Լարսի անցակետում ստեղծված դրության վերաբերյալ
Ներկայումս Վերին Լարսի անցակետում գտնվում են մոտ 140 ՀՀ քաղաքացիներ: Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Ասոյանը ժամանել է անցակետ և տեղում համակարգում է ՀՀ քաղաքացիներին սննդով և առաջին անհրաժեշտության պարագաներով ապահովելու գլխավոր հյուպատոսության... մանրամասն »

Информация об открытом банковском счете по состоянию на 18:00 - COVID-19
С целью сбора и анализа данных о распространении коронавируса (COVID-19), их сопоставления с данными международных партнеров и прогнозирования ситуации создана исследовательская группа, в которую вошли аналитики, специалисты сферы информационных технологий и... подробности »
Бенефициары программы “Кухня милосердия” получат пакеты с продовольствием на 20 дней
С целью предотвращения возможного распространения нового коронавируса программа “Кухня милосердия” приостанавливает обслуживание бенефициаров до 14 апреля. В рамках программы планируется подготовка пакетов продовольствия на 20 дней, которые будут с... подробности »
Службы по уходу на дому за пожилыми людьми продолжают бесперебойно работать
Министерство труда и социальных вопросов Республики Армения составляет электронные списки одиноких пенсионеров, состоящих только из пенсионеров семей, лиц с проблемами с мобильностью и зрением, в том числе семей с несовершеннолетними детьми. Потребности данных... подробности »
Заявление пресс-секретаря МИД о сложившейся на КПП “Верхний Ларс” ситуации
В настоящее время на КПП “Верхний Ларс” находятся около 140 граждан Республики Армения. Генеральный консул Республики Армения в Ростове-на-Дону Вардан Асоян прибыл на контрольно-пропускной пункт и на месте координирует работу генконсульства по обеспечению... подробности »