Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Իրանի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին: Ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետը կարևորել է Հայաստանի համար բարեկամ Իրանի հետ հարաբերությունների զարգացումն ու առկա... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանն ու Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանը շեշտել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական պատանդների անհապաղ հայրենադարձումը
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին։ Փոխվարչապետը ողջունել է հայ-շվեդական երկկողմ հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան և բարձր գնահատել Շվեդիայի կառավարության՝... մանրամասն »

Среда, 26 Январь 2022
Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зохури. Приветствуя посла, вице-премьер подчеркнул важность развития отношений с дружественным Ираном и полной реализации... подробности »
Вице-премьер Матевосян и посол Швеции подчеркнули необходимость скорейшей репатриации удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и гражданских заложников
Вице-премьер Амбарцум Матевосян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Швеция в Республике Армения Патрика Свенссона. Вице-премьер приветствовал положительную динамику армяно-шведских двусторонних отношений и высоко оценил... подробности »