Հինգշաբթի, 8 Սեպտեմբերի 2022
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանը Գեղարքունիքի մարզում հետևել է պետական բյուջեի միջոցներով իրականացվող աշխատանքների ընթացքին
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը սեպտեմբերի 7-ին մարզային այցով Գեղարքունիքում էր։ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի և Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանի ուղեկցությամբ փոխվարչապետը շրջայց է կատարել մի շարք համայնքներում,... մանրամասն »
Կենսաթոշակի ու նպաստների չափերը կավելանան ընդհանուր առմամբ 97 հազար շահառուի համար. Կառավարությունն ընդունել է համապատասխան որոշում
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը: Նախքան օրակարգային զեկուցվող հարցերի քննարկումը՝ փոխվարչապետն անդրադարձել է կենսաթոշակների և նպաստների չափերի բարձրացմանն ուղղված որոշմանը, որը ընդգրկված էր... մանրամասն »

Четверг, 8 Сентябрь 2022
Вице-премьер Матевосян в Гегаркуникской области проследил за ходом проводимых на средства государственного бюджета работ
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 7 сентября с региональным визитом посетил Гегаркуникскую область. В сопровождении министра территориального управления и инфраструктур Гнела Саносяна и губернатора Гегаркуникской области Карена Саркисяна вице-премьер объездил ряд... подробности »
Размер пенсий и пособий увеличится для 97 тыс бенефициаров: правительство приняло соответствующее решение
Сегодня состоялось очередное заседание правительства Республики Армения, которое вел вице-премьер Амбарцум Матевосян. До начала обсуждения вопросов повестки дня, вице-премьер коснулся решения об увеличении размера пенсий и социальных пособий. Министр труда и... подробности »