Չորեքշաբթի, 3 Հուլիսի 2013
«Վերահսկիչ պալատի կողմից ներկայացված ստուգումների արդյունքների զգալի մասը մեր կողմից ընդունվել է». Արմեն Աշոտյան
Ներկայացնելով իր ղեկավարած նախարարության բացատրությունները Վերահսկիչ պալատի կողմից իրականացված ուսումնասիրությունների վերաբերյալ` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է, որ 2012 թ.... մանրամասն »
ՎՊ-ի հաշվետվության վերաբերյալ պարզաբանումներ է ներկայացրել նաև ԱԻ նախարարը
ՎՊ-ի հաշվետվության 5 կետերն են առնչվում ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը: Այս մասին ՀՀ կառավարությունում այսօր կայացած ասուլիսում նշել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը: Ըստ նրա` ՎՊ-ի մասնագետների հետ քննարկվել են որոշ հարցերը և տրվել են... մանրամասն »
Արտեմ Ասատրյան. «ՎՊ-ն անդրադարձել է ոլորտներին և փաստել, որ բավականին մեծ ծավալի աշխատանք է իրականացվել»
Վերահսկիչ պալատի ներկայացրած հաշվետվությունում կան հատվածներ, որոնց հետ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը համաձայն է: Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում կայացած ասուլիսում հայտնել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ... մանրամասն »
ՀՀ ֆինանսների նախարարը պարզաբանել է պետական գնումների ոլորտում Վերահսկիչ պալատի բացահայտումները
ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանն անդրադարձել է գնումների ոլորտի հետ կապված Վերահսկիչ պալատի դիտարկումներին: Նշելով, որ գնումների ոլորտում առկա են մի շարք խնդիրներ, և դրանց լուծման... մանրամասն »
Վահրամ Ավանեսյան. «ՓՄՁ աջակցման ծրագիրն արդյունավետ է և պետք է շարունակվի»
ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում այսօր կայացած ասուլիսում Վերահսկիչ պալատի 2012թ-ի հաշվետվության վերաբերյալ պարզաբանումներ է ներկայացրել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը: Առաջին հերթին նախարարն անդրադարձել է Հայաստանում 100 մլն դրամ արժողությամբ... մանրամասն »

Ваграм Аванесян: «Программа содействия МСП результативна и должна быть продолжена»
На состоявшейся сегодня в пресс-центре Правительства Республики Армения пресс-конференции разъяснения по отчету Контрольной палаты за 2012 год представил Министр экономики Армении Ваграм Аванесян. В первую очередь министр коснулся установленных в Армении двух... подробности »
Среда, 3 Июль 2013
Армен Ашотян: «Ощутимая часть представленных контрольной палатой результатов проверок нами принята»
Представляя разъяснения возглавляемого им министерства относительно осуществленных Контрольной палатой изучений, Министр образования и науки Армении Армен Ашотян во время состоявшейся в пресс-центре Правительства Республики Армения пресс-конференции отметил, что в... подробности »
Артем Асатрян: «Контрольная палата коснулась сфер и констатировала, что выполнена работа достаточно большого объема»
В представленном Контрольной палатой отчете есть части, с которыми Министерство труда и социальных вопросов Армении согласно. Об этом сегодня на состоявшейся в пресс-центре Правительства Республики Армения пресс-конференции заявил Министр труда и социальных вопросов... подробности »
Министр финансов Армении пояснил выявления Контрольной палаты в сфере государственных закупок
В ходе состоявшейся в пресс-центре Правительства Республики Армения пресс-конференции Министр финансов Армении Давид Саркисян коснулся замечаний Контрольной палаты в сфере государственных закупок. Отметив, что в сфере госзакупок есть ряд проблем, и в направлении их... подробности »
Разъяснения по отчету Контрольной палаты представил и Министр по чрезвычайным ситуациям
Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении касаются 5 пунктов отчета Контрольной палаты. Об этом на состоявшейся сегодня в Правительстве Республики Армения пресс-конференции сказал Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Армен Ерицян. По его словам, со... подробности »