Երեքշաբթի, 29 Հոկտեմբերի 2013
ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում կայացած այսօրվա ասուլիսում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը ներկայացրել է սոցիալական, մասնավորապես զբաղվածության ոլորտի նոր քաղաքականությունը: Նա նշել է, որ պետբյուջեից զբաղվածության ոլորտին հատկացված... մանրամասն »
Հայաստանի գործարար միջավայրը լավագույնն է ԱՊՀ երկրների շարքում. «Գործարարությամբ զբաղվելը- 2014» զեկույց
Համաշխարհային բանկի և Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի կողմից հոկտեմբերի 29-ին հրապարակած «Գնահատումների ընկալումը ՓՄՁ-ների համար 2014» վարկանիշային զեկույցի տվյալներով` Հայաստանը 189 երկրների շարքում զբաղեցրել է 37-րդ տեղը` զիջելով Բելգիային և առաջ անցնելով... մանրամասն »

Артем Асатрян представил новую политику в сфере занятости
На состоявшейся сегодня в пресс-центре Правительства Армении пресс-конференции Министр труда и социальных вопросов Армении Артем Асатрян представил новую политику в социальной сфере, в частности, сфере занятости. Он отметил, что около 90 процентов выделяемых из... подробности »
Доклад «Заниматься бизнесом - 2014»: инвестиционная среда Армении – лучшая среди стран СНГ
Согласно данным опубликованного 29 октября Всемирным банком и Международной финансовой корпорацией рейтингового доклада «Восприятие оценок для МСП 2014», Армения в ряду 189 стран заняла 37-е место, уступив Бельгии и опередив Францию. Во время состоявшейся сегодня в... подробности »