Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար
2013թ․ - սովորել և ավարտել է Ջորջիայի պետական համալսարանի միջազգային առևտրի և անվտանգության կենտրոն, անվտանգության և ստրատեգիական առևտրի կառավարման ակադեմիա, միջազգային արտահանման վերահսկողության քաղաքականություն բաժինները
2009թ․ օգոստոս - նոյեմբեր - ՀՀ կառավարության աշխատակազմի վարչապետի խորհրդականի օգնական-փորձագետ
2010 – 2010թթ․ - ՀՀ տնտեսական աջակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի վերլուծության վարչության փորձագետ
2010 - 2011թթ․ - ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության առևտրի և արդյունավետ շուկաների վարչության փորձագետ
2011 - 2015թթ․ - ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության լիցենզավորման և թույլտվությունների գործակալության գլխավոր մասնագետ
2018 - 2019թթ․ - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի օրենսդրության կատարելագործման և մեթոդաբանության վարչության վերլուծությունների մշակման բաժնի պետ
2019 - 2021թթ․ - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի շուկայի վերահսկողության և սննդամթերքի անվտանգության ոլորտների համակարգման և մեթոդաբանության վարչության պետ
2021 - 2022թթ․ - ՀՀ միասնական սոցիալական ծառայության պետի տեղակալ
2022 - 2024թթ․ - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ

Руководитель Инспекционного органа продовольственной безопасности
2013 г․ - окончил отделения Центра международной торговли и безопасности, Академии безопасности и стратегического управления торговлей и политики международного экспортного контроля Университета штата Джорджия.
Август-ноябрь 2009 г․ - помощник советника премьер-министра - эксперт аппарата правительства Республики Армения.
2010 – 2010 гг․ - эксперт аналитического управления Государственной комиссии по защите экономической поддержки Республики Армения.
2010 - 2011 гг․ - эксперт департамента торговли и эффективных рынков министерства экономики Республики Армения.
2011 - 2015 гг․ - главный специалист Агентства лицензирования и разрешений аппарата министерства экономики Республики Армения.
2018 - 2019 гг․ - начальник отдела разработки анализа департамента совершенствования законодательства и методологии Бюро по координированию работ инспекционных органов при аппарате премьер-министра Республики Армения.
2019 - 2021 гг․ - начальник отдела координации и методологии сферы рыночного контроля и безопасности пищевых продуктов Бюро по координированию работ инспекционных органов при аппарате премьер-министра Республики Армения.
2021 - 2022 гг․ - заместитель начальника Единой социальной службы Республики Армения.
2022 - 2024 гг․ - заместитель руководителя Бюро по координированию работ инспекционных органов при аппарате премьер-министра Республики Армения.