Մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչություն
1994-1998 թթ. - Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի հաշվողական տեխնիկայի ֆակուլտետ՝ ստացել է ճարտարագիտության բակալավրի որակավորում
2000-2001 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ՝ վարկերի, դրամաշնորհների, մարդասիրական օգնության համակարգման և վերահսկման գլխավոր վարչության ՀՀ կառավարության մարդասիրական օգնության կենտրոնական հանձնաժողովի աշխատակազմ-վարչության առաջատար մասնագետ
2001-2002 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ՝ վարկային, դրամաշնորհային և մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության առաջատար մասնագետ
2002-2009 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ՝ վարկային և մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության առաջատար մասնագետ
2009-2018 թթ. - ՀՀ կառավարության աշխատակազմ՝ վարկային և մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության գլխավոր մասնագետ
2018 թ. - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի գրասենյակի մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության պետի պաշտոնակատար
2019-2020 թթ. - ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության պետի պաշտոնակատար
2020 թվականի դեկտեմբերի 15-ին նշանակվել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի մարդասիրական օգնության ծրագրերի վարչության պետ
Ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ պահեստազորի ավագ:
ՀՀ վարչապետի 2016 թվականի մայիսի 10-ի որոշմամբ նշանակվել է ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
ՀՀ վարչապետի 2018 թվականի օգոստոսի 21-ի որոշմամբ նշանակվել է բարեգործական ծրագրերի համակարգման խորհրդակցական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:

12 июня 1977 г., г. Ереван
2000-2001 гг. - ведущий специалист аппарата-управления Центральной комиссии по гуманитарной помощи правительства Республики Армения Главного управления кредитов, грантов, координации и надзора гуманитарной помощи аппарата правительства Армении
2001-2002 гг. - ведущий специалист управления программ кредитования, грантов и гуманитарной помощи аппарата правительства Армении
2002-2009 гг. - ведущий специалист управления программ кредитования и гуманитарной помощи аппарата правительства Армении
2009-2018 гг. - главный специалист управления программ кредитования и гуманитарной помощи аппарата правительства Армении
2018 г. - и.о. начальника управления программ гуманитарной помощи офиса первого вице-премьера Армении Арарата Мирзояна
2019-2020 гг. - и.о. начальника управления программ гуманитарной помощи офиса вице-премьера Армении Тиграна Авиняна
15 декабря 2020 года назначен начальником управления программ гуманитарной помощи офиса вице-премьера Армении Тиграна Авиняна
Служил в ВС Армении, старшина запаса.
Решением премьер-министра Армении от 10 мая 2016 года назначен заместителем председателя Комитета по координации благотворительных программ правительства Армении.
Решением премьер-министра Армении от 21 августа 2018 года назначен заместителем председателя Консультативного комитета по координации благотворительных программ.