Ուրբաթ, 24 Սեպտեմբերի 2004
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր այցելել է Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ շախմատի այս տարվա Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում ակադեմիայի սաների փայլուն մասնակցության կապակցությամբ: Շնորհավորելով ակադեմիայի ղեկավարությանը, մարզիչներին և մեծ նվաճման հասած... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Քննարկվել են ՀՀ կառավարության հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման միջոցառումների ծրագրի կատարման ընթացքը, կոռուպցիայի դեմ պայքարի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Վ. Մովսիսյանը: Քննարկվել է 14 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի Հարավային գիտական կենտրոնի նախագահ, ակադեմիկոս Գենադի Մատիշովին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով պատվիրակության անդամներին, վարչապետը նշել է Հայաստանի և... մանրամասն »

Сегодня состоялось заседание Совета по борьбе с коррупцией, которое вел Председатель Совета, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Были обсуждены ход реализации Антикоррупционной стратегии Правительства РА и Программы мероприятий по ее осуществлению, сотрудничество... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель Комиссии В. Мовсисян. Было обсуждено 14 программ. В частности, утверждены осуществляемые Всеармянским фондом “Армения” программы... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня посетил Шахматную академию Армении в связи с блестящим выступлением воспитанников академии на юношеском первенстве Европы в этом году. Поздравив руководство академии, тренеров и достигших больших результатов юных... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян принял сегодня Президента Южного научного центра Академии наук Российской Федерации, академика Геннадия Матишова и возглавляемую им делегацию. Приветствуя членов делегации, Премьер-министр подчеркнул важность восстановления... подробности »