Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Վ. Մովսիսյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 4 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մոտ տեղի է ունեցել 2004 թվականին Աթենքի 28-րդ օլիմպիական խաղերին Հայաստանի հավաքական թիմերի մասնակցության արդյունքների և անհաջողությունների պատճառների վերաբերյալ քննարկում, որին մասնակցել են օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվող ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ) նորանշանակ գործադիր տնօրեն Գառնիկ Նանագուլյանին, ՀՕՖ-ի նախկին գործադիր տնօրեն Եզնիկ Բալյանին և Հայաստանի մասնաճյուղի տնօրեն Գրիգոր Թաթուլյանին: Շնորհավորելով Գառնիկ Նանագուլյանին՝ ՀՕՖ-ի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել 2005թ. մարտին Նյու-Յորքում կայանալիք ՄԱԿ-ի կանանց կարգավիճակի հանձնաժողովի 49-րդ նստաշրջանի մասնակցության նախապատրաստական աշխատանքների կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ: Քննարկվել է... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии В. Мовсисян. Комиссия обсудила 4 благотворительные программы. В частности, были обсуждены и утверждены осуществляемые... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял новоназначенного исполнительного директора Армянского фонда помощи (АФП) Гарника Нанагуляна, прежнего исполнительного директора Езника Бальяна и директора филиала Фонда в Армении Григора Татуляна. Поздравив... подробности »
Сегодня у Премьер-министра РА Андраника Маргаряна состоялось обсуждение результатов и причин неудач сборной Армении, принявшей участие в 28-х Олимпийских играх в Афинах, состоявшихся в этом году, в котором приняли участие председатель оргкомитета по подготовке сборной... подробности »
По инициативе Премьер-министра РА Андраника Маргаряна сегодня состоялось заседание межведомственной комиссии по организации подготовительных работ, связанных с участием в 49-й сессии комиссии ООН по статусу женщин, которая состоится в марте 2005 года в Нью-Йорке. Был... подробности »