Ուրբաթ, 10 Դեկտեմբերի 2004
Հայ անվանի դերասան, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ պետական մրցանակների դափնեկիր, Մաշտոցի անվան շքանշանակիր Խորեն Աբրահամյանի մահվան կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ ստեղծվել է հուղարկավորման կառավարական հանձնաժողով՝ ՀՀ վարչապետի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Խորեն Աբրահամյանի ընտանիքին, որում, մասնավորապես, ասված է. «Խորապես վշտացած եմ հայ թատրոնի և կինոյի նշանավոր վարպետներից մեկի՝ Խորեն Աբրահամյանի մահվան կապակցությամբ: Հայ բեմարվեստում և կինոյում ունեցած... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների գործունեությունը համակարգող նախարար Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Երևանի «Ջրմուղ-կոյուղի» ՓԲԸ-ի կողմից օգտագործվող ջրային համակարգերի օգտագործման իրավունքը մրցույթով... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր հրավիրել է Համահայկական միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների համակարգման կազմկոմիտեի նիստ: Քննարկվել է Հայաստանում 2005թ. անցկացվելիք՝ արդեն ավանդույթ դարձած համահայկական միջոցառումների ծրագիրը, որն ընդգրկում է... մանրամասն »

Пятница, 10 Декабрь 2004
В связи с кончиной Хорена Абрамяна - выдающегося армянского актера, народного артиста СССР, лауреата государственных премий СССР и Арм. ССР, награжденного орденом М. Маштоца, решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна создана правительственная комиссия по... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян направил телеграмму соболезнования семье Хорена Абрамяна, в которой, в частности, говорится: " Глубоко скорблю в связи с кончиной Хорена Абрамяна – одного из выдающихся мастеров армянского театра и кино. Его неоспоримый... подробности »
Сегодня в Правительстве под председательством Министра по координации территориального управления и деятельности инфраструкрур РА Овика Абрамяна состоялось заседание межведомственной комиссии по организации процессов передачи в аренду на конкурсной основе права... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня созвал заседание Оргкомитета по координации работ по подготовке всеармянских мероприятий. Была обсуждена программа ставших уже традиционными всеармянских мероприятий в Армении, намеченных на 2005 год, которая охватывает... подробности »